Sistemden taviz yok!
SPOR // 8 Eylül 2021 Çarşamba 17:09

Oyun sisteminden taviz vermeyeceklerini ifade eden Mehmet Altıparmak, 65-66 puan barajının şampiyonluk için yeterli olacağını söyledi.

Sistemden taviz yok!

TRANSFER BİTTİ
Hafta sonu oynanacak Keçiörengücü maçı hakkında konuşan Mehmet Altıparmak, “Bizde eski yeni oyuncu yok. Bütün oyuncularımızın hepsi hazırlar. Biz her şeyimizle maçımıza hazırız. Tedbiri biz almıyoruz sadece analiz yapıyoruz. Rakibin iyi ya da kötü yönlerini tabiki yapıyoruz ama önemli olan bizim ne yapacağımız. Biz eğer kendi oyunumuzu, kendi istediklerimizi sahaya yansıtırsak bizim için gerisi önemli değil. Tabiki rakibin analizleri yapılıyor. Hangi yönleri iyi hangi yönleri kötü bunlarla alakalı gerekli her şey yapılıyor. Biz sistemimizden vazgeçmeden rakip kim olursa olsun, ismi ne olursa olsun aynı oyunumuzu oynamaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.
Transferler hakkında bilgi veren Mehmet Altıparmak, “Daha fırsat transferi yok bitti. Özellikle yabancı kontenjanımız dolu. Diğer bütün bölgelerimiz dolu. Bir fırsat da olsa alabileceğimiz bir mevki kalmadı. Çünkü bütün mevkilerimizde yeterli sayıda ve kaliteli oyuncularımız var” dedi.

SİSTEMDEN ÖDÜN YOK
Oyun sisteminden ve baskılı oyunmdan ödün vermeyeceklerini ifade eden Altıparmak, "Diğer oyun çok kolay, 5-4-1 yaparım. Bir tane beli gidersem gideyim. Biz bunu da oynayabiliriz ve çok da rahat oynarız. Ama bizim oyun sistemimizde, felsefemizde ve Samsunspor’a da yakışacak bu bir oyun sistemi değil. Biz bu ligin markasıyız. Markalarda her zaman risk vardır. Biz bu oyun sistemini oynamaya devam edeceğiz. Tabiki bazı maçlarda oyun olarak değil ama maçın sürelerinde belki 20 ile 35 arası ikinci bölge yapabiliriz. Her 90 dakika önde oynayamazsın. Biz bunların hepsini planlıyoruz. 25 oyuncunun hepsi bizim oyuncumuz. Kimin oynadığı kimseyi şaşırtmasın. İyiyse belki hepsi oturur Polat Yaldır oynar. Benim için isimler önemli değil. Takım ve sistem önemli. Oyuncular sistemin içerisine girecek. Biz oyuncuya göre sistem yapmayacağız. Kadroda kim iyiyse, o anda kim formdaysa o oynayacak. Bunu da göstereceğiz” diye konuştu.

65-66 PUAN  YETER
Bu sezon şampiyonluk barajının 65-66 olabileceğini ifade eden Mehmet Altıparmak, “Bu sene lig 70’i bulmaz. Geçen seneki lig kurulduğundan beri en hafif ligdi. Ligden düşen takımın olmaması, alttan gelen hiçbir takımın şampiyonluğa oynamaması ve kötü olması. Geçen sezon 4-5 tane takım vardı ve bunların içinden şampiyonluklar belli olacaktı. Ama bu sene hem düşenler şampiyonluğa oynuyor hem de çıkanların 3’ü de şampiyonluğa oynuyor. Onun için bu sene daha zor bir lig olacak. Ama barajın da 65-66’larda olacağını düşünüyorum. 36 takım da olsa şampiyonluk adayı 10 tane takım var. Bu ligin altından çok sular geçecek. Şuanda şampiyon ilan edilen 2-3 tane takım 5-6 hafta sonra neler olacağını hep birlikte göreceğiz. Önemli olan istikrar. Şuandaki birinciler, ikinciler ve sonuncular sunidir.” dedi.