Sezonun en kritik galibiyeti
SPOR // 3 Nisan 2021 Cumartesi 22:49

Samsunspor yardımcı antrenörü Aziz Gökhan Tuzlaspor maçının ardından yaptığı açıklamada, maçı 11 kişiyle tamamlamayı başarmaları gerektiğinin altını çizdi.

Sezonun en kritik galibiyeti
Samsunspor yardımcı antrenörü Aziz Gökhan Tuzlaspor maçının ardından yaptığı açıklamada, maçı 11 kişiyle tamamlamayı başarmaları gerektiğinin altını çizerek, "Bugün kazandık ama sahada sakin kalmayı başarmak zorundayız" dedi.

Tuzlaspor karşısında sezonun en kretik galibiyetlerinden birini aldıklarını vurgulayan Gökhan Geylani, “Ligde 23 maçlık seride 2 mağlubiyet vardı ardından da son 4 maçta 2 mağlubiyet. Bunlar olunca işler biraz farklı noktaya gitti. Biz buna inanıyorduk ve işe hakimdik. Bu oyuncu grubuyla bu işin içinden çıkacağımıza inanıyorduk. Maç çok öngördüğümüz gibi gitmedi. Oyun gücünün çok fazla bir tarafa pozitif yansıyacağını beklemiyorduk. Maçın başlamasından 10 dakika sonra hissettirdik bunu rakibe. İlk yarı çok pozisyonumuz var. Direkten dönen toplarımız var. Oyun gücünü rakibe fazlasıyla hissettirdik ilk yarı. İkinci yarı da hakim olan taraf bizdik. 1-0’a getirdik oyunu. Sonra 10 kişi kaldık. Son zamanlarda bu 10 kişi kalmamız olayını değiştirmemiz lazım. 10 kişi kaldıktan sonra rakibe pozisyon verdik. Onların da direkten dönen topları var. Bu gibi oyunlarda, bu tip zeminlerde rakibe oyunu hissettiriyorsan, 2-0’ı daha önce bulacaksın. Hücum savunma prensiplerini doğru kurarak kazanmayı bildik. Sakin kalmak, sakin olalım demekle olmaz. Bu iş söylemlerle olmaz. Bu işte durum ve tutumlarımızla yansıtmak zorundayız. Buraya kadar getirdi bu oyuncular, inşallah bu işin sonunu da görürüz" diye konuştu