Sağlam'dan Kubilay merkezli 10 numara yorumu!
SPOR // 11 Şubat 2021 Perşembe 22:32

Tecrübeli teknik adam, son dönemde eski tip 10 numaraların futbolda yerinin kalmadığını belirterek, "Kubilay Yavuz'u tam da kullanmak istediğimiz gibi kullanıyoruz" dedi

Sağlam'dan Kubilay merkezli 10 numara yorumu!
TARAFTAR DESTEK OLMALI
Taraftarın desteğine ihtiyaçları olduğunu belirten Ertuğrul Sağlam, “Sezon başında nasıl bir hedef koyduysak bu rotamızdan en ufak bir sapmamız yok. Yaşananlara ve kaybettiğimiz puanlara baktığımız zaman daha iyi olabilirdik ama bütün bu yaşadıklarımızı göz önünde bulundurduğumuzda da daha da kötü olabilirdik. Dolayısıyla biz şu anda tamamen hedefimizin içerisindeyiz ve hiçbir şampiyonluk Şubat ayında kazanılmadı ve kazanılmayacakta. Ama Şubat ayında kazanılmış bütünlük sizi Mayıs ayında şampiyon yapacaktır. O yüzden taraftarlarımız bize inanmaya, bize güvenmeye, bize destek olmaya devam etsinler. İnşallah bu bütünlük içerisinde hepimizin hayali olan ve başkanımız ile oyuncularımızla birlikte ortaya koyduğumuz hedef 25 Nisan 2021 tarihinde hep birlikte şampiyonluğu kutlamayı Allah bize nasip edecek. Taraftarımız bize inanmaya devam etsin. Bize güvensinler ve sonuna kadar bize destek olsunlar. Onların desteğine ihtiyacımız var” dedi.

KUBİLAY VE 10 NUMARA AÇIKLAMASI
İlyas Kubilay Yavuz’un takımın önemli oyuncularımızdan bir tanesi olduğunu ifade eden Ertuğrul Sağlam, “Kubilay’ı şu anda tam kullanmak istediğimiz gibi kullanıyoruz ve çok net bir şekilde de ondan verim alıyoruz. Sonuca etki edecek performansı da kendisi ortaya koyuyor. Dolayısıyla bundan sonraki süreçte de bizim önemli oyuncularımızdan bir tanesi olacak. “Futbolcuya dayalı bir oyun anlayışını bu camia çok yakın geçmişte uyguladı ve bunun sıkıntıları ile acılarını çekti. Biz geldiğimiz günden itibaren takım oyununu uygulatmaya çalışıyoruz. Herkesin hep birlikte ofansif olarak takıma katkı yapıp, hep beraber takım savunmasına katkı yaptığı ve sorumluluk aldığı bir anlayışı uygulatmaya çalışıyoruz. Kubilay’ın attığı gole bakın. Golden önce kayarak top kazandı. Belki de futbol geçmişine baktığımız zaman çok nadir gördüğümüz işlerden bir tanesini yaptı. Kendisi çok müthiş bir değişimin içerisinde. Artık günümüz futbolu artık o eski tabiriyle 10 numaralardan kurtulmaya çalışıyor.Kubilay’da belki bazen baştan başlayarak, bazen de sonradan girecek, rakibin fiziksel olarak düştüğü anlarda kendini daha güzel ifade edecek. Onun girdiği maçlarda takım kazanacak. O da mutlu olacak, biz de mutlu olacağız" diye konuştu.

ÜMRANİYE MAÇI YARIDA KALMADI!
Sağlam, kural hatası yapılan Ümraniyespor maçıyla ilgili olarak da “Merkez Hakem Kurulu’nun federasyona sunmuş olduğu raporda hakemin kural hatası yaptığını kabul etmişler. Ben o yüzden kalan 15 maçımız var demiştim. Bunu gerçekler doğrultusunda ve beklentimi ortaya koyarak söyledim. Kurallar, çok açık. Bundan önceki uygulamalar çok açık. Bu maçın başından başlamak kaydıyla tekrar oynatılmasından başka alınabilecek bir kararı ben görmüyorum. Maçın kaldığı yerden devam etmesi gibi durum söz konusu değil çünkü maç bitti. Maç bir yerde kalmadı. Hakem maçı bitirdi bir defa maç bir yerde kalmadı. Maçın kaldığı yerden devam edeceğini iddia edenler, maçı yaşamayan, yaşanan süreci tam algılayamamış ve takip etmemiş insanlar " ifadelerini kullandı.