Sağlam'dan futbolculara teşekkür
SPOR // 4 Ocak 2021 Pazartesi 00:25

Samsunspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, "Onurları kırıldı, hakarete uğradılar ama yılmadılar. Sorumluluk alıp bu takımı yarışta tuttular" diyerek futbolcularına teşekkür etti

Sağlam'dan futbolculara teşekkür
Samsunspor Teknik Derektörü Ertuğrul Sağlam ilk yarının bitiminin ardından futbolcularına teşekkür etti. Devre arasında transfer yapacaklarını belirten Sağlam, her alanda yola gerçek Samsunsporlularla devam edeceklerini ifade ederek, "Geçen yıl takımı şampiyon yapan bu sezonun ilk yarısında da takımı zirve yarışında tutan futbolcularıma çok teşekkür ediyorum" dedi. 

COVİD, SAKAT, CEZALI
Devre arasında transfer olacağını ifade eden Ertuğrul Sağlam, “Ben bu oyuncu grubuna gerçekten çok teşekkür ediyorum. Biz sezona bazı transferler yaptık. Beklentimiz farklıydı. Beklentimize karşılık bulamadığımız oyuncular oldu. Bunun yanında sakatlanan oyuncularımız oldu. Covid geçiren ve yaklaşık 1-1,5 ay hastalığın etkisiyle performans alamadığımız oyuncular oldu. Bazı maçlarda 4-5, bazı maçlarda cezalar nedeniyle 6 oyuncudan faydalanamadığımız maçlar oldu. Çok büyük sıkıntılar, problemler ve sorunlar yaşadık. Geçtiğimiz sezon ikinci ligden birinci lige çıkmak için oluşturulan kadro ile devre boyunca oynamaya çalıştık. Bazen bu rakam sonradan oyuna girenlerle daha da fazlalaştı” şeklinde konuştu.


SORUMLLUK ALIP YARIŞTA TUTTULAR
Oyunculara teşekkür eden Ertuğrul Sağlam, “Geçmişi unutmamak lazım. Çünkü geçmişi unutanın geleceği de olmaz derler. Geçtiğimiz sezon geldiğimiz gün Manisa FK’nın 6 puan gerisinde tüm camianın, taraftarın umutları tamamen bitmiş. Bir önceki sezonun travmasıyla ‘yine bu sezon Manisa FK alacak götürecek, yine Play-Off’larda bu ligden kurtulamayacağız’ umutsuzluğu camiada baş göstermişti. Kulüp içerisindeki kavgalar, karışıklıklar, taraftarların kendi içerisindeki karışıklıkları, baktığımız zaman geldiğimiz ortamı ben dün gibi hatırlıyorum. Dolayısıyla o günkü ortamdan çıkıp, Allah’ın izni ile takımı yukarı çıkarıp sonrada burada o kadar olumsuzluklarla mücadele edip işi buraya getirdikleri için ben oyuncu grubuna teşekkür ediyorum. Zaman zaman eksik kaldılar, zaman zaman beceremediler, zaman zaman mücadele açısından zayıf kaldılar. Ama biz bu oyuncu grubuna güvendiğimizi her fırsatta dile getirdik. Onların morali birileri tarafından bozuldu biz o moralini toparlamaya çalıştık. Onurları kırıldı onu yerine koymaya çalıştık. Çok ağır hakaretlere uğradılar tekrar çocukları bir araya getirip ayağa kaldırmaya çalıştık. Onlar da sorumluluk aldılar ve bu takımı yine şampiyonluk potasının içerisine soktular” dedi.

DOSTU DA DÜŞMANI DA GÖRDÜK
Bundan sonra gerçek anlamda Samsunspor’un yanında olanlarla yola devam edeceklerini ifade eden  Ertuğrul Sağlam, “Bundan sonraki amacımız, geçmişi bir kenara bırakıp, geçmişten dersler çıkarıp ikinci yarı itibariyle hepimizin hayali olan Samsunspor’u ait olduğu yere olan Süper Lige taşıyacak organizasyonu başarıyla gerçekleştirmek. Hiçbir şeyi eksiksiz bırakmamız gerekiyor. İlk devre bizim için iyi tecrübe oldu. Zaten çalışmalarımız başlamıştı. Yeni gelecek oyuncular, gidecek oyuncular bunların planlamasını yapıp Allah’ın izni ile Samsunspor’u ait olduğu Süper Lige hep beraber taşıyacağız. Ben buna yürekten inanıyorum. Herkes inansın, herkes bu takıma destek olsun. Herkes Samsunspor’un yanında olsun. Geçmişte en ufak bir sıkıntıda, en ufak bir kötü sonuçta dostlarımızı da gördük, düşmanlarımızı da gördük. ‘Samsunsporluyum’ diye geçinip de arkamızdan bizi vurmaya çalışan birçok insanı da gördük. Kötü sonuç aldığımız gün bize moral verip, ‘olsun, biz size güveniyoruz’ deyip de yanımızda olanları da gördük. Herkes kendi rengini belli etti. Dolayısıyla bundan sonra bize destek olanlarla beraber daha bir bütün olmaya çalışacağız. Samsunsporluyum deyip de takımın başarısızlığını isteyenlerle de aramıza mesafe koyacağız. Bundan sonra inşallah hep beraber, taraftarıyla, medyasıyla gerçek Samsunsporlusuyla inşallah Samsunspor’u Süper Lige taşıyacağız. Ben buna yürekten inanıyorum.  Elimizden geleni yapıyoruz. Bundan sonra da inşallah böyle olacak” diye konuştu.