Riva'dan beklenen karar
SPOR // 1 Temmuz 2020 Çarşamba 00:49

Türkiye 2. ve 3. liglerinin kalan bölümünün oynatılmamasına karar verildi; tescil yöntemini ise Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu açıklayacak

Riva'dan beklenen karar
Türkiye Futbol Federasyonu ile 2. ve 3. Lig Kulüpler Birliği Derneği yönetimi, Riva'da bugün, TFF Başkanı Nihat Özdemir, TFF 1. Başkan Vekili Servet Yardımcı, Başkan Vekili Mehmet Baykan, Yönetim ve İcra Kurulu üyesi Hamit Altıntop ile 2. ve 3. Lig Kulüpler Birliği Derneği Başkanı Volkan Can, yönetim kurulu üyeleri ve kulüp başkanlarının katılımı ile bir toplantı yapmıştır.

Toplantıda kulüpler, liglerin oynanmamasını talep ederken, nasıl tescil edileceğini TFF Yönetim Kurulu'na bırakmıştır. Kulüp temsilcileri ile karşılıklı mutabık kalındığı üzere, söz konusu talebi TFF Yönetim Kurulu değerlendirmiş olup, TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig, ayrıca Spor Toto Bölgesel Amatör Lig'lerinin oynatılmamasına karar verdi.

Böylelikle Samsunspor'un da yer aldığı ve açık ara liderliğini sürdürdüğü İkinci Lig'de kalan maçlar oynatılmayacak. Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu'nun Kırmızı-Beyazlı takımın 1. Lig'e yükselmesine dair kararını bir kaç gün içinde açıklaması bekleniyor.