Pozitif vaka çaksa da...!
SPOR // 16 Mayıs 2020 Cumartesi 16:35

Futbol Federasyonu Başkanı liglerin oynanması esnasında takımlarda çıkan pozitif vakaları ayıracaklarını ve bir takımda 14 kişi kalana kadar maçlara devam edileceğini söyledi.

Pozitif vaka çaksa da...!

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, "Süper Lig başladığı zaman takımlarda pozitif vaka çıkarsa pozitif çıkanları ayırarak yolumuza devam edeceğiz. Sürekli test yapacağız. Bundesliga'da 14 oyuncu kalsa dahi maçlara devam kararı aldılar. Ne yapıp edip ligi oynatarak bitirmek istiyorlar." dedi.

CNN Türk'te canlı yayına katılan Başkan Özdemir, Spor Bakanımız Mehmet Kasapoğlu, 18 kulübün başkanlarıyla bir toplantı yaptı. Herkesin görüşü, Haziran ayında başlanabilir mi sorusu üzerinden oldu. 10 tane senaryo hazırladık. Ben diyorum ki, 'Ligler şimdilik 12 Haziran'da başlayacak'. Benim alternatiflerime göre Temmuz ayı ortasında bile başlayabilirim. Bu konuda nereye bakacağım? Türkiye'deki virüs olayı nasıl gidiyor? Bizce en iyi durumda olan ülkelerin başında biz geliyoruz. 12 Haziran'a daha 1 ay var. Gördüğüm kadarıyla virüs olayı da iyi gidiyor. Senaryolar içinde her şey iyi giderse şu an seyircisiz olarak karar alsak da, seyircili olarak da maçlar oynanabilir. Her şey iyi olursa, uygun olursa neden olmasın?" diye konuştu.