'Önemli olan bütüne bakmak'
SPOR // 10 Şubat 2019 Pazar 21:40

Teknik Direktörü İsmet Taşdemir, İlyas Kubilay'ın yedek beklemesinin kendi tasarrufu olduğunu söyledi. Taşdemir, "Bugün savaşan bir takımdık, pozisyona girebilmek önemli. Bugün kaçar, yarin kaçar ama kaçmayacağı zamanlar da gelecektir” dedi

'Önemli olan bütüne bakmak'
İyi bir futbol oynadıklarını ifade eden Yılport Samsunspor Teknik Direktörü İsmet Taşdemir, “Bu günkü maçta en çok sevindiğim konu, takımımızın canla başla mücadele etmesidir. Çok azimliydik. Bunu takım oyunuyla beraber biraz daha arttırdığımızda daha iyi işler yapacağız. Hiçbir oyuncum tamamıyla hamle oyuncusu ya da 11 oyuncusu değil, birazcık daha bütüne bakmaya çalışıyorum. Çeşitli değerlendirmelerimiz oluyor. İlyas Kubilay oyuna sonradan girdi katkı sağladı. Hiçbir oyuncum ne hamle oyuncusu ne de bu takımın ilk 11 oyuncusu, kendimizce uygun gördüğümüz, maç ve idman performanslarını değerlendirip, ona göre bir 11 sahaya sürüyoruz. İlyas'ın maçzayedek başlamasıkonusunda fazla derine girmek istemiyorum ancak ben böyle uygun gördüm. Galip geldiğimiz için mutluyuz” dedi.

Taşdemir, "Dolayısıyla benim kendi düşüncem, pozisyona girebilmek. Bugün kaçar, yarın kaçar ama kaçmayacağı zamanlar da gelecektir” diye konuştu.