Mehmet Altıparmak: Yenemezsen yenilmeyeceksin
SPOR // 19 Eylül 2021 Pazar 13:54

Samsunspor Teknik Direktörü Mehmet Altıparmak, Gençlerbirliği beraberliği sonrasında yaptığı açıklada, "Rakibe çok pozisyon verdik. Fırsatlar yakaladık. Yenemezsen yenilmeyeceksin" dedi.

Mehmet Altıparmak: Yenemezsen yenilmeyeceksin
Samsunspor Teknik Direktörü Mehmet Altıparmak, Gençlerbirliği beraberliği sonrasında yaptığı açıklada, "Rakibe çok pozisyon verdik. Fırsatlar yakaladık. Yenemezsen yenilmeyeceksin" dedi. 

Mehmet Altıparmak şunları söyledi: 

“3 maçlık serinin sonuncusu Gençlerbirliği karşılaşmasındı. Tüm hazırlıklarımız kazanmak üzerineydi. Gençlerbirliği’nin ne yapacağını, nasıl oynayacağını oyuncularımıza gösterip ve bizim ne yapacağımız ile alakalı çalışmalar yaptık. Maçı da iyi başladık. Öne geçtikten sonra rakibin de reaksiyon vereceğini biliyorduk. İlk yarı son saniye golünü yemeyip içeriye 1-0 önde girebilseydik, ikinci yarı daha farklı bir oyun şekliyle oynayacaktık. 1-1 olduktan sonra devre arası yapmamız gerekenleri tekrar anlattık.”

RAKİBE ÇOK POZİSYON VERDİK
“Maçın ikinci yarısına da çok iyi başladık. Bizim kendi oyun sistemimize yakın bir oyun sistemi ile oynamaya başladık. İkinci yarı golü yediğimiz ana kadar hemen hemen ilk geldikleri atakta golü yedik. 2 tane bize yakışmayan korner golü yedik. Bunları göstermemize rağmen. Maç 1-2 olduktan sonra maçı kurtarma adına çok fazla oyuncuyla hamle yapmaya çalıştık ama rakibe de çok pozisyon verdik. 2-1 geriye düştükten sonra 3’ü, 4’ü yakalayacak pozisyonları vardı. Ama iyi olan taraf maçı sonuna kadar bırakmayan bir takımımız vardı.”

YENEMEZSEN YENİLMEYECEKSİN
“Son dakikada da olsa maç 2-2 bitti ve bir puan aldık. Oyuncularıma sadece şunu söyledim. Çok mücadele ettiler, çok istediler ama özellikle maçın sonlarına doğru çok yorulan, oyuncu değiştirilmesini isteyen oyuncular olmasına rağmen devam ettiler. Çünkü çok fazla alternatifimiz yoktu. Bu haftadan sonra alternatifler gelmeye başlayacak ama bugün itibariyle oyuncu değişikliğini de çok fazla yapamadık. Öyle oynamaları, ne kadar varsa vermeleri bizim adımıza sevindiriciydi. 1 puan aldık ama özellikle Çarşamba günü oynadığımız maçın etkisini oyuncularımızla konuşmamıza rağmen ne yazık ki yaşadık. Özellikle bizim gibi takımların biran önce bu durumları atlatıp Gençlerbirliği maçını içeride kazanmamız gerekiyordu. Yenemezsen de yenilmeyeceksin. 1 puan aldık. Artık önümüze bakacağız.”