İrfan Buz’a Taşdemir rötarı
SPOR // 6 Haziran 2019 Perşembe 12:11

Samsunspor’un 3 yıllık anlaşma sağladığı teknik direktör İrfan Buz’la sözleşme imzalanamadı. Bunun nedeninin ise henüz yolların ayrılamadığı İsmet Taşdemir olduğu ileri sürüldü

İrfan Buz’a Taşdemir rötarı

Play-Off'ta Sakaryaspor'a elenerek büyük bir şok yaşayan ve gelecek sezon şampiyonluktan başka bir şey düşünmeyen Samsunspor, bombayı patlattı ve teknik direktörlük için İrfan Buz'la anlaştı.

 

 

İsmet Taşdemir yönetiminde Play-Off’a kalan, ancak Sakaryaspor’a elenerek büyük bir hüsran yaşayan Samsunspor’dan dev adım... İlk olarak teknik direktörlük koltuğu için kolları sıvayan Kırmızı-Beyazlılar, bombayı patlattı, İrfan Buz’la anlaştı. Bursaspor ve Gençlerbirliği’nde çalıştıktan sonra Yeni Malatyaspor’u şampiyon yaparak tarihe geçen, son olarak Osmanlıspor’da görev yapan İrfan Buz’u uzun süredir ikan etmeye çalışan Karadeniz ekibi, sonunda mutlu sona ulaştı.

Başarılı çalıştırıcıya 3 yıllık bir sözleşme önerildi, hedef 2 yılda Süper Lig olarak belirlendi.

 

Ancak başarılı çalıştırıcı ile henüz sözleşme imzalanmazken, bunun nedeni olarak ise İsmet Taşdemir ile henüz yolların ayrılamaması gösterildi.

Kırmızı Beyazlı ekibin resmiyette hala teknik direktörü olan İsmet Taşdemir'in Samsunspor yönetimi ile henüz anlaşamadığı ifade edildi. 2 Milyon TL'ye yakın tazminatı bulunduğu iddia edilen Taşdemir'in bu ücretin tamamını istediği ileri sürüldü. Başkan İsmail Uyanık ve kurmaylarının İsmet Taşdemir ile anlaşma sağlamak için görüşmelere devam ettikleri öğrenildi.

 

Taşdemir ile kesin olarak yoların ayrılmasının ardından bayram sonrasında İrfan Buz’la ses getiren bir törenle sözleşme imzalanması bekleniyor.