Futbol şehitleri anılıyor
SPOR // 18 Ocak 2018 Perşembe 23:30

Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan Maarif Hareketi projesi kapsamında 'Bu şehrin çocukları Samsunsporludur' sloganı ile futbol şehitleri için düzenlenen anma törende duygu dolu anlar yaşandı

Futbol şehitleri anılıyor

29 YIL GERİDE KALDI
Türk futbolunun acı günlerinden biri olan 20 Ocak 1989 tarihinde Malatyaspor ile oynayacağı Türkiye 1. Futbol Ligi karşılaşması için bu kente giden Samsunspor takımı saat 09.30 sıralarında Havza ilçesinde bir kamyonla çarpışması sonucu kafileyi taşıyan otobüs uçuruma yuvarlanmış ve Samsunspor üç oyuncusunu, teknik direktörünü ve şoförünü kazada kaybetmişti. Kazada Samsunspor Teknik Direktörü Nuri Asan, futbolcular Muzaffer Badalıoğlu ve Mete Adanır ile otobüs şoförü Asım Özkan olay yerinde, futbolcu Zoran Tomiç ise Sırbistan’da altı ay komada kaldıktan sonra vefat etmişti.

FUTBOL ŞEHİTLERİ ANILDI
Samsun İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen, Mehmet Akif Ersoy İlkokulu, Gazi Ortaokulu, Ticaret ve Sanayi Ortaokulu, Kılıçarslan Ortaokulu ve Gazipaşa İlkokulu tarafından desteklenen 'Bu şehrin çocukları Samsunsporludur' sloganı ile düzenlenen 20 Ocak futbol şehitleri anma etkinliği Piazza AVM'de gerçekleştirildi. Törene Vali Osman Kaymak, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, kulübün eski başkanlarından Hakkı Tomaç, Samsunspor Sportif Direktörü Coşkun Zeren, teknik Direktör Engin İpekoğlu, futbolcular, Kurum Müdürleri, öğrenciler ve taraftarlar katıldı.


'KİBAR AMCAYI ÖRNEK ALIN'
Samsunspor’a gerekli desteğin yapılamaması durumunda zor günlerin beklediğini ifade eden Samsun Valisi Osman Kaymak, “Maalesef amacımıza hala ulaşamadık. İstenilen parayı hala toparlayamadık. Tahtanın açılması ve yeni transferler yapmamız lazım. Aksi takdirde ikinci yarıda bizi zor günler bekliyor. Ümitlerimiz hala tükenmiş değil. Buradan özellikle imkanı olan arkadaşlarımıza sesleniyoruz. Destek olmayanlar tüm imkansızlıklara rağmen kağıt toplayarak Samsunspor’a bağışta bulunan Kibar amcayı örnek alsın. İmkanı olup da destek vermeyen, seyreden arkadaşlara sesleniyoruz. Lütfen Samsunspor’a el atalım. İnşallah Samsunspor’u eski şaşalı günlerine geri getiririz. Kampanyamıza destek veren herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

DESTEĞİMİZ DEVAM EDECEK
Samsunspor’a her zaman destek verdiklerinin altını çizen İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, “Samsunspor bundan 29 yıl önce kara gün yaşamıştı, bugün de kara gün yaşıyor. Ekonomik olarak zorlu bir süreçten geçiyoruz. Valimiz Samsunspor’a yardım kampanyasına organizasyon başkanlığı yapıyor. Bizler de belediyeler olarak elimizden gelen desteği yapıyoruz. Bundan sonra da Samsunspor’a destek vermeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Emin Kar duygulandı
Emin Kar duygulandı
20 Ocak 1989 tarihinde kaza yapan Samsunspor kafilesinde bulunan ve belden aşağısı sakat kalan eski takım kaptanı Emin Kar, kazanın anma gününde duygu dolu anlar yaşadı. Kazada hayatını kaybeden arkadaşlarıyla çektirmiş olduğu takım fotoğrafı AVM’nin tepesine çekilirken ise gözyaşlarına güçlükle hakim oldu.
Futbol şehitleri anılıyor