Eskişehir'e rotasyonlu kadro
SPOR // 23 Şubat 2021 Salı 16:39

Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam'ın üç maçlık hafta arası periyodunda sahaya yedek oyuncular ağırlıklı bir onbirle çıkması bekleniyor

Eskişehir'e rotasyonlu kadro

12 FİNAL MAÇI VAR
Samsunspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Eskiyehirspor maçı öncesinde açıklama yaptı.  Bundan sonra oynayacakları 12 final maçı olduğunu vurgulayan Sağlam, "Hepsi de birbirinden önemli. Hepsini birbirinden değerli rakiplerle oynayacağız. Çok değerli bir 3 puan maçı olan Eskişehirspor maçını da yarın oynayacağız. Rakibimiz genç, dinamik bir takım. Özellikle skor dezavantajı oluşmadığı her dakika daha iyi oynayabilen, mücadele eden ve oyuna tutunan bir yapıları var. Önde kontra atak oyununa uygun futbolcuları da var. Yarın bizi çok dirençli, genç ve dinamik bir takım bekliyor. Biz de rakibimizin bu özelliklerini ortadan kaldırabilecek, ofansif anlamda daha üretken ve fazla pozisyon üretebileceğimiz, bunları da erkenden değerlendirebileceğimiz organizasyonları uygulamamız gerekiyor” dedi.

ROTASYON YAPABİLİR
Eskişehirspor maçında rotasyonlu bir kadroyla sahaya çıkması beklenilen Ertuğrul Sağlam, “Rotasyonlu bir kadro görebiliriz. Cezalı oyuncumuz var. Hafif sakatlığı olanlar var. Devre arasında gelip de fiziksel olarak eksikliklerini tamamlayanlar da var. Bunların hepsini değerlendirip, yarın bize katkı sağlayacak, zorlu engeli geçmemize yardımcı olacak 11 ile sahaya çıkacağız. Biz rakibe göre, sisteme göre ve oluşan şartlara göre zaman zaman kimsenin beklemediği değişiklikleri de yapabiliyoruz. 2 hafta önce kadroda olmayan Guido Koçer’i İstanbulspor maçında ilk 11’de başlattık. Bu gibi değişiklikleri bundan sonraki süreçte de yapabiliriz. Herkes iyi bilsin ki ne yapıyorsak; takımımızın başarısı, menfaati ve taraftar ile camiamızın bu 10 yıllık Süper Lig hasretini dindirmek, sona erdirmek için yapıyoruz. Bunu da birlikte başaracağız” şeklinde konuştu.