Ertuğrul Sağlam'dan Federasyona çağrı
SPOR // 28 Şubat 2021 Pazar 17:23

Son dakika golünün üzüntülerini hafiflettiğini belirten tecrübeli teknik adam futbol federasyonuna taraftar çağrısı yaptı

Ertuğrul Sağlam'dan Federasyona çağrı
Samsunspor teknik direktörü Ertuğrul Sağlam Keçiörengücü maçının ardından basın mensuplarının sorularını cevapladı.

ZOR OLACAĞINI BİLİYORDUK
Ankara Keciörengücü ile zorlu bir karşılaşma oynadıklarını belirten Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam, “Karşımızda iyi bir takım var. İyi bir teknik adamları var. Özellikle kendi sahalarında, zeminin de avantajını kullanıp daha alışık oldukları zeminde daha iyi oyun oynayabiliyorlar. Maçın böyle geçeceğini biliyorduk. Sonuç itibariyle üst düzey bir oyun olmadı. Çok fazlada pozisyon olan bir oyun değildi. Ama hata yapanın bunun bedelini ağır ödeyebileceği bir karşılaşmaydı ki biz hata yaptık ve o hatadan golü yedik. Sonrasında oyuncu değişiklikleriyle biraz oyuna hakim olmaya çalıştık ama aynı zamanda da risk aldık. Sonuçta bu riskleri almak zorundaydık. Oyuna giren arkadaşlarımızın çabası ve girdiğimiz pozisyonlar da vardı. Sonrasında golü bulduk ve ikiyi bulmak için de çaba sarf ettik. Sonuçta 2 puan kaybettiğimiz bir karşılaşma oldu. Ama 1-0 gerideyken son dakikalarda bulduğumuz gol üzüntümüzü bir nebze hafifletti” dedi.

FEDERASYON TEDBİR ALMALI
Futbol Federasyonu'na çağrıda bulunan tecrübeli teknik adam açıları alınan az sayıdaki izleyici konusunda gerekli tedbirlerin alınmasını istedi. "tedbir alınmayacak sa bu kişileri statlara almasınlar" ifadesini kullanan Sağlam, şunları söyledi: "Federasyonumuz maçlarda 25’şer kişiye tribünlerde izin veriyor. Bence 25 kişiyi hiç statlara almasınlar. Çünkü futbol adına hiç hoş olmayan, nahoş, tasvip etmeyeceğimiz durumlarla karşılaşılabiliyor. Çok sıkıntılı bir durum var. Bu birçok statta karşımıza çıkıyor. Futbol adına kirlilik mi diyeyim, orada insanların birbirlerine davranışları, söylemleri inanın bir futbol adamı olarak çok üzülüyorum. Bence federasyon bunu çok ciddi anlamda düşünmeli ve bir tedbir almalı ya da tamamen statlara girişi kapatmalı"