Elimizde turu getirecek sonuç var
SPOR // 5 Aralık 2019 Perşembe 23:17

Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam, “İkinci maç öncesinde artık turu getirebilecek elimizde bir sonuç var. Kendi sahamızda taraftarımızın da desteği ile inşallah ikinci maçı iyi oynayarak, iyi mücadele ederek turu geçmek isteyeceğiz” dedi.

Elimizde turu getirecek sonuç var
Ziraat Türkiye Kupası 5. Tur ilk maçında deplasmanda Çaykur Rizespor’a 2-3 kaybedilen maçı değerlendiren Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam, “Buraya gelirken amacımız, ikinci maç için avantajlı skor elde etmekti. Maça çıkarken hafta sonu Erkam Reşmen haricinde 10 oyuncumuzu oynatma fırsatı bulduk. Çok kötü bir maç başlangıcı oldu. Özellikle birinci ve üçüncü goldeki bariz hatalarımız maalesef bize pahalıya mal oldu. Çaykur Rizespor gibi bir takım karşısında 3-0 geriye düşmek de zordu. Maç 3-1’e getirdikten sonra ikinci yarı bizim için daha iyi oldu. Devre arasındaki uyarılarımızı oyuncularımız dikkate alarak kendi oyunlarına da yansıttılar. Sonrasında oyunun hakimiyeti de elimize geçti. Sonuç itibariyle 3-2 skor hem stada gelen hem de televizyonlarının başında bizleri izleyen izleyicilere 5 gollü bir karşılaşma olarak maç son buldu” diye konuştu.

Ziraat Türkiye Kupası’nda turu geçmek için Samsun’da iyi mücadele edeceklerini ifade eden Ertuğrul Sağlam, “İkinci maç öncesinde artık turu getirebilecek elimizde bir sonuç var. Kendi sahamızda taraftarımızın da desteği ile inşallah ikinci maçı iyi oynayarak, iyi mücadele ederek inşallah bu turu geçmek isteyeceğiz. Ama ondan önce bizim için çok önemli 2 tane lig maçımız var. Bu maçın bize kazanımlarına gelince, özellikle ikinci yarıdaki mücadele, oyun ve çocukların istekleriyle arzusu gerçekten bizi mutlu etti. Ligde çok fazla görev veremediğimiz oyuncularımız da burada görme ve değerlendirme şansı elde ettik" dedi.