Dev maça övgüler yağdı
SPOR // 18 Aralık 2018 Salı 11:22

Kapalı gişe oynanan Sakaryaspor ve Yılport Samsunspor maçı sadece yerel basında değil, Türkiye'de de gündem konusu oldu. TRT Spor, Fanatik ve bazı spor siteleri karşılaşmanın görüntülerini yayınlayarak, iki takımın taraftarına da övgüler yağdırdı.

Dev maça övgüler yağdı

Pazar akşamı yayınlanan Stadyum programında, moderatör Ersin Düzen ve yorumcular Ali Gültiken ve Serkan Reçber kapalı gişe oynanan maç için Sakaryaspor yönetimini ve halkını tebrik ettiler.

Yılport Samsunspor taraftarını yaptığı koreografiyi ekranlara yansıtan Ersin Düzen ise, "Böyle taraftarlar oldukça bizde bunları hep yayınlayacağız" dedi. Yorumcular Gültiken ve Reçber ise, Samsunspor ve Sakaryaspor'un yerlerinin kesinlikle Süper Lig olduğunu vurgulayarak, "Türkiye'ye centilmenlik dersi verdiler. Stadyum dışarısında her iki taraftar gurupları birlikte gezerek dostluğu kardeşliği gösterdiler. Emeği geçenleri kutluyoruz" ifadelerini kullandılar.


ANADOLU TİPİ SUPERCLASİCO


Ulusal spor gazetesi Fanatik Gazetesi de, Pazar günü oynanan karşılaşmayı "Anadolu tipi Superclasico" başlığı ile manşetine taşıdı. İkinci lig tarihinde rekorların yaşandığını, geceye ait onlarca haberi sayfalarına taşıyan Fanatik Gazetesi, Kırmızı Beyazlı taraftarlardan da övgüyle bahsetti. Fanatik, iki takımında birbirini üzmediğini söyledi.


SAMSUNSPOR'DAN TEŞEKKÜR


Yılport Samsunspor Kulübü karşılaşmanın bitmesinin hemen ardından Sakarya halkına ve Sakaryaspor'a teşekkür mesajı yayınladı. Mesajda şu ifadelere yer verildi: "Sakaryaspor Başkanı Sayın Cevat Ekşi ve yönetim kurulu, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sayın Fatih Çelikel, Sakaryaspor taraftarları ve sevgili Sakarya halkı; gösterdiğiniz ilgi, sevgi ve futbola kattığınız güzel ve anlamlı her şey için teşekkür ederiz. Bir üst ligde buluşmak ümidiyle..."


DOSTLUK NE ZAMAN BAŞLAMIŞTI


Yılport Samsunspor Başkanı İsmail Uyanık, 1999 yılında deprem faciası yaşayan Sakarya'ya ilk giden kulüp başkanıydı. Hem Sakarya'yı hem de Sakaryaspor'u ziyaret eden Uyanık'ın bu hareketi, ne Yeşil Siyahlı camia, nede Tatangalar grubu tarafından unutulmayınca, Pazar günü hem camialar arasında, hem de taraftar arasında dostluk rüzgarları esti. Aynı yılda Samsunspor Taraftarlar Derneği, Samsun'da oynanan bir maçta Tatangalar grubu ile eski 19 Mayıs Stadyumu'na kol kola maça gitmiş, öncesinde de  derneklerinde ağırlamışlardı. Bu görüntüler geçtiğimiz hafta içerisinde sosyal medyada paylaşılmıştı. 

Davut Aktaş / hedefhalk.com

Dev maça övgüler yağdı
Dev maça övgüler yağdı