Çıkartılacak Çok Ders Var
SPOR // 29 Ağustos 2021 Pazar 19:11
Çıkartılacak Çok Ders Var
Yılport Samsunspor Teknik Direktörü Mehmet Altıparmak, "Karşılaşmanın ilk 15 dakikasından gol yediğimiz 45. dakikaya kadar ve ikinci yarının tamamına yakın bölümde önde oynayan, baskı yapan bir takımdık. Rakibimiz sadece savunma yaptı, hızlı hücumlarla gol aradı. Hafta içi bu konuda çok çalışmıştık. Golün dışında kontra ataklarla geldiler, öyle kaçırdıkları gol pozisyonları da olmadı. Direkten dönen topları var. İyi savunma yaptılar" dedi.

Tecrübeli teknik adam, "Boli'nin yakaladığı pozisyon var. O gol olsaydı, biz öne geçmiş olsaydık maç çok farklı olabilirdi. Çift santrafora döndük, Mehmet Akyüz'le pozisyona girdik, Tomane'nin kafa vuruşu vardı. Barış Başdaş'ı oyuna alarak havadan oyunu kurtarmaya gittik. O da olmadı. Deplasmanda bir takımın girebileceği kadar pozisyonuna girdik ama sonucu değiştiremedik. Yakaladığınız pozisyonları deplasmanda atamazsanız mağlup olursunuz" diye konuştu.

Mehmet Altıparmak, şunları söyledi; "Yüksek tempoda oynanan bir mücadele oldu. Bu kadar kötü zeminde her iki takımın oyuncularını da tebrik etmek lazım. Kıran kırana mücadele ettiler, şans eseri hiç bir oyuncu sakatlanmadı. Kapanan bir takıma karşı oynadık. Kontra ataklarla gelmeyi denediler, bölüm bölüm orta sahamız çabuk geçildi. Bir çok konuda eksik kalan yanlarımızı gördük. Buradan çıkartacağımız çok dersler var. Çünkü ligde çok fazla bu tür sayıda maç oynayacağız."