Canik turnuvasına Emir Kar ismi
SPOR // 26 Ekim 2021 Salı 17:45
Canik turnuvasına Emir Kar ismi

Samsun’un Canik ilçesinde düzenlenecek olan mahalleler arası futbol turnuvasının kuraları çekildi. 32 takımın katılacağı turnuvaya geçtiğimiz günlerde aramızdan ayrılan Samsunpor’un efsanevi takım kaptanı ve eski Kulüp Başkanı Emin Kar’ın adı verildi. Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, Canik İlçe Spor Müdürü Osman Abanoz, Gaziosmanpaşa Pınarspor Kulübü Başkanı ve Gaziosmanpaşa Mahallesi Muhtarı Osman Yüksel, Organizasyon Komite Başkanı Oktay Öz ve komite üyelerinin katılımıyla gerçekleştirilen kura çekiminde dostluk ve kardeşlik mesajları verildi.

 

“AMACIMIZ KARDEŞLİĞİ PEKİŞTİRMEK”

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, “Canik’te 32 takımın katıldığı bu turnuvanın, mahalleler arası kaynaşmayı, birliği, beraberliği pekiştirecek güzel bir turnuva olmasını diliyorum. Bu kadar gencin bir arada olduğu Canik gibi bir ilçede bütün takımların iyi olduğunu düşünüyorum. İddialı bir turnuva olacağa benziyor. Tabi bu turnuvayı düzenlememizin tek gayesi, kardeşliği pekiştirmek, birliği ve beraberliği sağlamak. Yaklaşık 1 ay sürecek bu turnuvamızı inşallah sakatlık olmadan, ağız tadıyla bitirmek nasip olur” diye konuştu.

Futbol turnuvasının ardından ilçede voleybol ve basketbol turnuvası da düzenleneceğini ifade eden Başkan İbrahim Sandıkçı, “Turnuvaya katılan tüm takımlarımıza başarılar diliyorum. Takımlarımızda gördüğüm kadarıyla heyecanlı gençlerimiz ve iddialı abileri var. İyi oynayan kazansın. İlçemize hayırlı olsun. Başlama vuruşunda görüşmek üzere. Bu vesileyle, Emin Kar hocamızı rahmetle anıyoruz. Allah gani gani rahmet eylesin” dedi.