Buraya kadarmış!
SPOR // 21 Nisan 2022 Perşembe 18:35
Buraya kadarmış!


Kritik mücadelede Çukurova temsilcisiyle zorlu bir mücadeleye çıkan Samsunspor, karşılaşmanın ilk devresinde etkisiz futboluyla dikkat çekti. Özellikle karşılaşmanın ilk 10 dakikalık bölümünde her iki takımda top kayıpları yaşarken, Adanaspor cephesinde 3. dakikada Amadou Ciss; kale önünde müsait pozisyonda topu ağlarla buluşturamadı.

Orta sahada Celil Yüksel'le oyunun kontrolünü eline geçiren Adanaspor'da; Fırat Can ve Eren Karadağ buldukları pozisyonlarda Samsunspor kalesini yokladı ancak sonuç alamadı. İlk devrenin ikinci bölümünde oyunu dengeleyen kırmızı beyazlılar, Savicevic ve Osman Çelik'le yakaladığı şansları değerlendiremedi ve ilk devre golsüz eşitlikle sona erdi.

Samsunspor ikinci yarıya Yasin Öztekin-Kayamba değişikliği ile başladı. 46. dakikada Yohan Roche'nin ceza alanına ortasında Sheldon Bateau ve Soner Gönül'ün arasından topa yükselen Thomas Bruns, köşeye gönderdiği kafa vuruşuyla Nurullah'ı avlamayı başardı. (1-0) 56. dakikada Fofana'yla müsait pozisyonda kırmızı beyazlılar beraberlik golünü bulamadı.

60. dakikada bir kez daha Fofana'nın kafa vuruşunu çizgiden Evren çıkartırken, Hasan Kılıç ve Savicevic'in oyundan düşmesiyle orta saha mücadelesini kaybeden kırmızı beyazlılar adeta tel tel döküldü. Ciss ve Benaseser ile Çukurova ekibi farkı 2'ye çıkarmak isterken, Yunus Emre'nin ters kafa vuruşunda Nurulla h topu kornere tokatladı.

Uzatma dakikalarında Cihan Kahraman'ın vuruşu üst direkten oyun alanını terk ederken, kırmızı beyazlı futbolcuların mücadele boyunca top kayıpları dikkat çekti. Son 4 haftada 11 puan kaybeden Samsunspor 43 puanla 9'ncu sıraya gerilerken, Adanaspor 44 puanla Samsunspor'un üstüne çıktı. Samsunspor lige tam anlamıyla havlu attı.
Buraya kadarmış!