Başkan'dan saat açıklaması
SPOR // 21 Şubat 2019 Perşembe 21:45

İsmail Uyanık, "Biz bu konuda elimizden geleni yapıyoruz, elimizden gelende budur, Türkiye Futbol Federasyonu'nun çizdiği budur" dedi.

Kırmızı Beyazlı taraftarların Samsunspor'un iç saha maçlarının akşam saatlerine alınması için yaptığı çağrıya Başkan İsmail Uyanık'tan cevap geldi. Kırmızı Beyazlı taraftarlara seslenen Başkan Uyanık'ın açıklamasında şu ifadelere yer verildi: Maç saatlerini Türkiye Futbol Federasyonu sezon başında organize ediyor. Sakaryaspor'u bize örnek gösteriyorlar. Onlar her maçını karşı rakip ile uzlaşarak kendi istediği saatlere aldırıyor. Sezon başı sorduklarında bizde kış aylarında öğlenleri oynayalım dedik. Doğru yada yanlış böyle bir karar aldık.


"ELİMİZDEN GELEN BUDUR"

Bizimle oynayan rakip takımlar maç akşam ise bir gece burada kalmak zorunda oluyor. Biz bu konuda elimizden geleni yapıyoruz, elimizden gelende budur, Türkiye Futbol Federasyonu'nun çizdiği budur. Koskoca stadyumumuz, ücretsiz bir şekilde ulaşım sağlayan tramvay, küfürsüz rahat maç izlenmesi için güvenlik güçlerimiz var. Samsunspor taraftarı tüm bunlara rağmen gelir gelmez, kendi kararıdır." Başkan Uyanık'ın taraftara yaptığı çağrı, sosyal medyada fazlasıyla destek gördü.