Başkan İsmail Uyanık sitem dolu konuştu
SPOR // 30 Ocak 2019 Çarşamba 21:52

Samsunsoor Kulübü Başkanı İsmail Uyanık, taraftarlara sitemde bulunarak, "Ricayla, minnetle, promosyonla, animasyonla kimseyi maça davet etmeyeceğiz. İsteyen yorganını ayrı sersin" dedi

Başkan İsmail Uyanık sitem dolu konuştu

Samsunspor Başkanı İsmaik Uyanık, katıldığı bir tv programında tribünlerin dolmadığı yönündeki bir soruya cevap verirken sitem dolu konuştu.

"Ricayla, minnetle, promosyonla, animasyonla kimseyi maça davet etmeyeceğiz" diyen Başkan Uyanık'ın açıklamasında şunları söyledi:

"Sezonun benim istediğim gibi geçmesi için her maçta ısıran, rahat, coşkulu bir futbol oynamamız, 20-25 bine oynamamız gibi bir sürü güzellik olması gerekiyordu. Bunların olmamasında bizim de hatalarımız olabilir. Elimizden geleni yapacağız. Bu sene şampiyon olursak, üzerimizdeki senelerin ayrılık pasını atmış işler yapacağız. Gittiğimiz statların bazılarının soyunma odalarında pisuvarların borusu yok, kale direkleri bile paslı, şehirlerde maç oynadık. Oynuyoruz da yapacak bir şey yok. Rakiplerimize saygımız var. Ama bu ligde gözden uzak gönülden ırak başka şeyler de oluyor."

"Bundan sonra ‘lütfen maça gelin' gibi çağrılar yapmayacağız. Biz işimizi yapacağız. Gelmek isteyene stat orada. Gelmek isteyen sabah da, gece de gelir. Demek ki biz işimizi yapamıyoruz. Demek ki iyi futbol oynayamıyoruz. TV'nin başında maç izlemeyi tercih ediyorlar. Stadın şartlarını yukarıya çektik, iyi futbol oynamalıyız, otoparkları düzenlemeliyiz, kimsenin siniri bozulmadan suçlu gibi aranmadan maça girmelerini sağlamak bizim işimiz. Bunları yaparsak seyirci gelir. İşin hep boş tarafından bakanlar var. ‘Hoca var gelmiyoruz' falan bunlar olmaz. Bu kulüp ne günlerden buralara geldi. Biz hala şikayet ediyoruz. Ama maça gelmiyorum diyorsanız gelmeyene de gel demem. Az olsun, oraya gelen insanlar o etkiyi göstersin. Taraftar gruplarıyla da görüşeceğim. Onlar futbol emekçisi. Onları da diğer taraftarlar sevmiyorlar. Çünkü, oturmuyorlar rahatsız oluyoruz diye onlara da eleştiri var. Statta çekirdek yiyene de, ailesiyle gelene de, sevgilisiyle gelene de ihtiyacımız var. Bunlarla bütün olmalıyız. Kimse birbirinin bölümüne tecavüz etmeden takımını destekleyecek. Stat keşke oraya Tekkeköy'e yapılmasaydı ama yapılmış. Bundan sonra yapacak bir şey yok. Buradan en iyi nasıl faydalanırız ona bakacağız. SAMULAŞ maç günleri seferber oluyor. Bedava maç günü taraftar taşıyor. Bahane üretecek bir şey yok. Gelmeyenin canı sağ olsun. ‘Lütfen maça gelin' yok artık. Biz iyi bir şeyler ortaya koyarsak taraftar da gelir. Ricayla, minnetle, promosyonla, animasyonla kimseyi maça davet etmeyeceğiz. İsteyen yorganını ayrı sersin. Eskişehir'de bile takım küme düşüyor, transfer yapamıyorlar. Yenilgiyi görmek için 20 bin kişi takımını destekliyor. Ama burada bahane üretiliyor. Eziyeti de güzellikleri de birlikte paylaşacaksak stat orda isteyen gelsin, isteyen de evinde TV'den izlesin.”