Başarılı güreşçilerden Başkan İkiz'e ziyaret
SPOR // 10 Ocak 2018 Çarşamba 16:54

Havzalı şampiyonluk güreşçi kardeşler, Belediye Başkanı Murat İkiz'e makamında ziyaret etti

Başarılı güreşçilerden Başkan İkiz'e ziyaret

Ankara Kızılcıhamam’da gerçekleştirilen 13. Rıza Yıldırım Uluslararası Serbest Güreş Turnuvasında 70 kiloda şampiyon olan Fatih Erdoğan ve Samsun 79 kiloda Gençler İl Birincisi olarak Çorum'da gerçekleştirilecek olan Türkiye Şampiyonası'nda ve Milli Takım seçmelerine hak kazanan Hayati Erdoğan, madalyaları ile beraber Havza Belediye Başkanı Murat İkiz’i makamında ziyaret ederek kendilerine vermiş oldukları desteklerden ötürü teşekkür ettiler.

Başkan İkiz, kendisini ziyarete gelen güreşçileri tebrik ederek, elde edilen başarı dolayısıyla büyük gurur duyduklarını söyledi.

Her iki sporcunun da belediye bünyesinde güreştiklerini ifade eden Üçok, "Spora ve sporcuya vermiş olduğumuz desteğin amacı da budur. Yani spor için imkan sağlayıp ilçemizin bu yöndeki potansiyelini başarıya yönlendirerek ilçemizi ve ülkemizi layıkıyla temsil etmektir. Her iki kardeşimiz bunu başarmış ve güzel bir örnek olmuştur. Güreşin ve güreşçinin sevildiği ve daha bir çok şampiyon çıkaran Havzamızdan daha fazla şampiyon çıkarmak için elimizden gelen desteği vereceğiz. Başarılı sporcularımızı bir kez daha tebrik ediyorum. İnşallah gençlerimize de güzel birer örnek teşkil ederler."

Ziyarette, Gençlik Hizmetleri ve İlçe Spor Müdürü Cafer Uzun, Havza Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürü Ömer Faruk Çörekçioğlu ve güreşçi kardeşlerin babaları Kurtça Erdoğan da yer aldı.