Atakum'da interaktif spor!
SPOR // 6 Nisan 2020 Pazartesi 15:07

“evde kal” çağrılarına uyan ilçe sakinleri için Atakum Belediyesi Özgecan Kadın Koordinasyon Merkezi’nin profesyonel spor eğitmenleri, #EvdeSporVar isimli video eğitim programını hazırladı.

Atakum'da interaktif spor!

Atakum Belediyesi, tüm imkanlarını virüsle mücadele çalışmalarında kullanıyor. Ülke genelinde yapılan “evde kal” çağrılarına uyan ilçe sakinleri için Atakum Belediyesi Özgecan Kadın Koordinasyon Merkezi’nin profesyonel spor eğitmenleri, #EvdeSporVar isimli video eğitim programını hazırladı.


EV ORTAMINA UYGUN EĞİTİM VİDEOLARI

Belediyenin sosyal medya kanallarında yayınlanan eğitim videolarında evde yapılabilecek basit egzersiz programları yer alıyor. Videoları tamamen ev koşullarında uygulanabilir şekilde hazırlayan spor eğitmenleri, egzersizlerde yastık gibi ev ortamında kolayca bulunabilecek malzemeler kullanıyor. İnternete erişebilen akıllı telefon, bilgisayar ve televizyonları ile videolara erişen yurttaşlar, eğitim programlarını takip ederek evlerinde egzersiz yapabiliyor. Spor hareketlerine uygun müziklerin eşlik ettiği videoları izleyebilmek için Atakum Belediyesi’nin Instagram, Twitter ve Facebook sayfalarını takip etmek gerekiyor.


EGZERSİZ BAĞIŞIKLIĞI GÜÇLENDİRİYOR

Sosyal izolasyon nedeniyle evde geçirilen günlerde egzersiz yapmanın bağışıklık sistemini güçlendirdiğine dikkat çeken uzmanlar, “Hareketsiz kalan vücut sebebiyle metabolizma hızı azalıyor. Bu durum kilo artışı ya da kas kitlesinde azalmaya yol açabilir. Fiziksel aktivite, vücudun doğal yoldan mutluluk hormonu salgılamasını sağlıyor. Hormon salgısı ise ruh halini iyileştirmeye, güven duygusunu artırmaya, kaygı ve endişeyi azaltmaya yardımcı oluyor. Egzersiz yapmak, bedenin sağlıklı kalması ve hastalıklarla mücadele etmesine fayda sağlıyor” görüşünü paylaşıyor. Egzersiz videoları için Atakum Belediyesi’nin Twitter sayfasına http://twitter.com/atakumbeltr, Instagram sayfasına http://instagram.com/atakumbeltr ve Facebook sayfasına http://facebook.com/atakumbeltr adreslerinden ulaşılabiliyor.

Atakum'da interaktif spor!