64-68 Puan şampiyonluk için yetecek
SPOR // 10 Eylül 2020 Perşembe 09:17

Samsunspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, “Sezon sonunda şampiyon olurken, ‘bu işi hak etmiş’, herkese keyif veren ve herkesin parmakla göstereceği sempatik bir takım olmak istiyoruz” dedi.

64-68 Puan şampiyonluk için yetecek

Samsunspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam 11 Eylül'de başlayacak olan yeni sezon öncesi açıklamalarda bulundu. Açıklamalarına kovid-19 salgını nedeniyle taraftarların kurallara uyması temennisiyle başlayan Sağlam. transfer çalışmalarına değindi.

Sağlam, "Bazı arkadaşlarımızın transfer süreci uzun sürdü ve aramıza çok geç katıldılar. Halen anlaşıp da aramızda olmayan arkadaşımız var. Kadromuzda eksik bulunan mevkilere de halen arayışlarımız devam ediyor. Bu doğrultuda 2020 – 2021 sezonunun Türk futboluna ve Samsunspor’a hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah sıkıntılardan uzak özellikle bu salgının futbolun keyfini daha fazla bozma şansını elde edemeyeceği bir sezon yaşarız. Rahat ve sıkıntılardan uzak bir şekilde her ne kadar taraftarsız oynayacak olsak da futbolun keyfini de çıkarabileceğimiz karşılaşmalar oynamak temennisiyle 11 Eylül’de başlayacak sezonun bizim açımızdan güzel geçmesini diliyoruz. 8 Mayıs tarihinde de Samsunspor’u Süper Lig’e çıkan takım olarak ve uzun yıllardır taraftarımızın da bu özlemini giderecek şekilde sezonu tamamlamak istiyoruz” ifadelerini kullandı.


Herkesin parmakla gösterdiği sempatik bir takım olmak istediklerini ifade eden Ertuğrul Sağlam, “Biz işimizi çok düzgün bir şekilde yapmaya çalışacağız. İnşallah sezon sonunda şampiyon olurken, ‘bu işi hak etmiş’, herkese keyif veren ve herkesin parmakla gösterdiği sempatik bir takım olmak istiyoruz. Her rakip bizim için değerli ve önemlidir. Futbolun gereğinden ve doğasında bulunan rekabet sonuna kadar yaşanırken, aynı zamanda da her takıma saygımızı her fırsatta dile getireceğiz, onu koruyacağız. Kazanırken ve işler iyi giderken de daha fazla çalışmanın yollarını arayacağız. Her şey yolunda giderken daha mütevazi nasıl olunur onu göstereceğiz. Taraflı tarafsız herkesin sempati duyduğu, beğendiği ve parmakla gösterdiği bir takım haline inşallah geleceğiz” dedi.

Sezona şampiyonluk için başlayacaklarını ifade eden tecrübeli teknik adam, "Biz kadromuz, kadro yapılanmamızı, transfer politikamızı tabii ki bu sezon şampiyon olmak için yapıyoruz. Dolayısıyla şampiyon olmak için, taraftarımızın bu özlemine son vermek için elimizden geleni ortaya koyacağız. Şampiyon olup, sezon sonunda kupayı kaldırmak için her şeyimizi ortaya koyup mücadelemizi vereceğiz. Ama bu futbol. Futbolda her şey yaşanabiliyor. Dolayısıyla başkanımızla, yönetimimiz, teknik kadromuzla, futbolcularımızla çok çalışacağız, birbirimize destek olacağız, olayı sahipleneceğiz ve Allah’ın izniyle de bu kupayı kaldırıp Süper Lig'e çıkacağız. Son 15 sezonda sezonu şampiyon tamamlayan takımların puan ortalaması 67.3. Yani 2 puan ortalamasına denk geliyor. İkinci olup da bir üst lige çıkan takımların puan ortalaması da 63.6. Bu gerçekler doğrultusunda 64-68 arasında alınacak puanlar bizi Süper Lige taşıyacaktır." diye konuştu.