'18 Temmuz' 1. Lig için dezavantaj
SPOR // 8 Haziran 2020 Pazartesi 20:05

İkinci Lig'in 18 Temmuz'da başlatılmasını eleştiren Genel Menajer Aztopal, gelecek sezonla ilgili olarak 1. Lig'deki rakiplerinden dezavantajlı şekilde yeni sezona start vereceklerini vurguladı.

'18 Temmuz' 1. Lig için dezavantaj
Ligin son bölümünün hazırlıklarına çarşamba günü başlayacak olan Samsunspor'da genel menajer Mustafa Aztopal, futbol federasyonunu eleştirdi. İkinci Lig'in 18 Temmuz'da başlatılmasına ve maçların bitirilecek olmasını eleştiren Aztopal, gelecek sezonla ilgili olarak 1. Lig'deki rakiplerinden dez avantajyı olarak yeni sezona start vereceklerini vurguladı.

2. ligin 18 Temmuz’da başlama kararının çok yanlış olduğunu ifade eden Mustafa Aztopal, “Bizim liglerin 18 Temmuz tarihinde oynanması kararının çok yanlış olduğunu daha önce de söyledik. 12 Haziran tarihinde başlanacak denilen ligin 36 gün daha ileriye sarkıtılmasının hiçbir mantıklı açıklaması yok. Bunu zaman kazanmaya yönelik bir çaba olarak değerlendiriyoruz. ‘Oynanacak mı, oynanmayacak mı’ kararının da bir an önce açıklanmasını istiyoruz" dedi.

Ligin oynanıp oynanmama kararına göre gelecek sezonu planlayacaklarının altını çizen Aztopal, "Bu ligin 18 Temmuz’da başlanmasının bize hiçbir faydası yok. Eksileri, artıları açısından bakarsanız birçok eksisi var. Gerçekten 18 Temmuz’da oynanacaksa benim seneye oynayacağım lig TFF 1. Lig ve rakiplerim neredeyse benden 1 ay önce ligi bitirmiş olacaklar. Bizden çok daha önce toplanıp kaynaşma ve kamp dönemlerini geçirmiş olacaklar. Her açıdan bize göre avantajlılar. Bizde de bir dezavantaj oluşturuyor” şeklinde konuştu.