Terleme, Sosyal Hayatı Etkiliyor
SAĞLIK // 25 Mayıs 2015 Pazartesi 00:00

Terlemenin sosyal hayatı etkilediği için bir sorun olarak kabul edildiğini belirten uzmanlar, el, ayak ve koltuk altı terlemesi heyecan, endişe ve korku anlarında arttığını ve kişiyi rahatsız ettiğini ifade ediyorlar.

Terleme, Sosyal Hayatı Etkiliyor
Tereson Firması Genel Müdürü Melih Çorum, yaptığı açıklamada “Terleme kişinin günlük ve sosyal aktivitelerini engelleyen ve hayatını olumsuz yönde etkileyen bir durumdur. Birinin elini sıkmadan önce Terlemeden dolayı rahatsız olur ve bu durum endişeden dolayı daha fazla terlemesine sebep olur. Koltuk altı terlemesi sonucu meydana gelen kötü görüntü kişiyi rahatsız eder. Ayak terlemesi kötü koku ve bakterilerin oluşmasına neden olur bu durum kişinin hayatını olumsuz etkiler” dedi.

“Terleme sorunundan Tereson’la kurtulmanız mümkün” diyen Melih Çorum, daha sonar şunları kaydetti: “2004 yılında araştırma ve üretim çalışmalarına başlanan Tereson 2006 yılında Türkiye’ de terleme önleyici ürün olarak kullanıcılarıyla buluştu. El, ayak ve koltuk altında oluşan aşırı terleme sorununa getirdiği etkili çözüm sayesinde kısa zamanda Türkiye’de aranılan bir ürün olan Tereson eczanelerde ve büyük kozmetik marketlerde kısa zamanda yerini almıştır.

Terleme önleyici solüsyon olarak Türkiye’ de bir ilke imza atan ürünümüz kısa zamanda yurt dışından da talep almaya başladı. 2011 yılı itibarı ile artık başta İran, Irak ve Suudi Arabistan olmak üzere 8 ülkede tanıtım ve satış çalışmalarına gerçekleşiyor.Değişen cilt yapısına göre 2 ya da 3 gün gibi kısa bir zaman diliminde terleme sorununa çözüm getiren ürün Tereson, koku içermediğinden uygulama sonrası deodorant ile desteklenebiliniyor. Bir daha terleme olmaması için 12 günde 1 kez kullanabilir” diye konuştu.