Şiddet yasası için kaç hekim ölmeli?
SAĞLIK // 17 Ekim 2018 Çarşamba 11:18

Samsun'da Tabip Odası üyeleri, sağlıkta şiddeti protesto etmek için bir hafta önce başlattıkları nöbet eylemini sonlandırdı. Tabip Odası Başkanı Erkan, "Sağlıkta şiddet yasasının çıkması için kaç hekim daha ölmeli" dedi

Şiddet yasası için kaç hekim ölmeli?
Samsun Tabip Odası üyeleri sağlıkta yaşanan şiddet vakalarına dikkat çekmek, sağlık çalışanlarının öldürülmesini engellemek ve ‘Sağlıkta Şiddet Yasası’ çıkarmak için eylem yaptı. Çiftlik Caddesi Süleymaniye Geçidi’nde gerçekleşen yedi günlük eylemin sonunda konuşan Tabip Odası Samsun Şube Başkanı Erkan, “Doktorlar öldürülüyor, sağlık çalışanları şiddet sonucu sakat kalıyor. Bu tabloda sağlıkta şiddet yasası halen çıkarılmadı" dedi.
"Sağlıkta şiddet tablosu bu boyuta gelmesine karşın izlenen bu tavra şaşıralım mı üzülelim mi artık bilemiyoruz" diyen Şube Başkanı Murat Erkan, “Sağlıkta şiddet yasasını çıkarmak için daha kaç hekimin ölmesini bekliyorsunuz. Biz hekimler bunu kabul etmeyeceğiz. Sağlıkta Şiddet Yasası’nı hemen şimdi istiyoruz. Bu yasayı çıkarmak zorundasınız” ifadelerini kullandı.