Ordu’ya doktor takviyesi
SAĞLIK // 7 Haziran 2017 Çarşamba 14:01

AK Parti Ordu Milletvekili Ergün Taşcı, Ordu’nun Akkuş, Aybastı, Fatsa, Ulubey, Ordu merkez hastanelerine yeni doktor atamalarının yapılacağını söyledi.

Ordu’ya doktor takviyesi
Ordu Merkez ile birlikte 4 ilçeye daha yeni doktor ataması yapılacağını belirten Milletvekili Taşcı, “Ordu’daki sağlık personeli sayısını arttırmak ve insanımıza daha iyi bir sağlık hizmeti sunabilmek için Sağlık Bakanlığımızın ilgili birimleri ile sık sık görüşüyoruz. İnşallah yakın zamanda ilimizdeki sağlık ordusuna yeni doktorlarımız da katılacak” dedi.

Ordu’ya yapılacak olan şehir hastanesi ile ilgili süreci de yakından takip ettiklerini ifade eden Taşcı, “Öncelikli hedefimiz memleketimize en modern hastaneleri kazandırmak ve ardından doktor eksiklerini gidermektir. Bu konudaki çalışmalarımızın sonuç veriyor olması bizi sevindiriyor. Çok yakında ilimiz ve ilçelerine yeni doktor atamaları yapılacak. Bu atamalar; Ordu Devlet Hastanesine hematoloji, romatoloji, acil uzmanı ve acil tıp uzmanı, Ordu Eğitim Araştırma Hastanesine yoğun bakım uzmanı, Akkuş Devlet Hastanesine çocuk tabibi, Aybastı Devlet Hastanesine dahiliye tabibi, Fatsa Devlet Hastanesine psikiyatri, EAH çocuk tabibi, Ulubey Devlet Hastanesine aile hekimi şeklinde olacak” diye konuştu.