Diyet değil, beslenme programı!
SAĞLIK // 24 Temmuz 2017 Pazartesi 11:31

Uzman Diyetisyen Deniz Tığlı, diyet sürecine girmek isteyenlere her diyet kelimesine ‘yine mi diyet’ olarak değil, ‘beslenme programım’ adıyla seslendiği takdirde zayıflama programına olumsuz yargılardan kurtularak başlanabileceğini söyledi.

Diyet değil, beslenme programı!
Birçok yerde diyet kelimesi düşük kalorilerle aç kalarak kilo verdiren bir liste olarak bilindiğini ifade eden Uzman Diyetisyen Deniz Tığlı, “Biz beslenme uzmanları sadece sizin zayıf olmanızı düşünmeyiz, öncelikle sağlığınızı ön planda tutarız. Bu yüzden hazırladığımız diyet programları aslında sağlıklı beslenme programlarıdır. Diyet muayene sürecimizde sizin sağlık geçmişinizi öğrenir, vücut ölçümlerinizi yapıp sonrasında sağlığınız için olmanız gereken kiloya inmenize veya sağlıklı bir şekilde kilo almanıza yardımcı oluruz” dedi.

‘Yine mi Diyet’ değil, ‘Beslenme Programım’ deyin

Aç kalarak zayıflatan diyet adı altındaki programlar ile vücuda ve metabolizmaya zarar verilmemesi gerektiğini ifade eden Tığlı, “En sağlıklı diyet programı sizleri aç kalmadan zayıflatandır. Size özel olmayan, sizi mutsuz eden listelerden uzak durun, kendi diyetisyeninizle size en uygun beslenme programını birlikte planlayın. Ayrıca, diyet sürecine girmek isteyenlere her diyet kelimesine ‘yine mi diyet’ olarak soğuk yaklaşmak yerine ona ‘beslenme programım’ adıyla seslenirseniz sıkıldığınız bu kelimeden kurtulmuş olursunuz ve bu sayede zayıflama programınıza olumsuz yargılardan kurtularak başlayabilirsiniz” diye konuştu.