Çorum’a 107 yeni doktor kadrosu
SAĞLIK // 13 Ekim 2017 Cuma 19:04

AK Parti Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, 77. dönem devlet hizmeti yükümlülüğü kapsamında Çorum’a 107 yeni doktor kadrosunun daha açıldığını bildirdi

Çorum’a 107 yeni doktor kadrosu
77. dönem devlet hizmeti yükümlülüğü kapsamında 12 Ekim itibariyle açıklanan münhal kadro cetvelinde 107 doktor kadrosunun Çorum’a verildiğini belirten Milletvekili Uslu, “İl merkezi ve ilçelerimizin doktor ihtiyaçlarımızın karşılanması için takiplerimizle rekor düzeyde kadronun açılmasını sağladık. Açılan 107 doktor kadrosu için 20 Ekim Cuma günü akşamına kadar ilgililer tercihlerini gerçekleştireceklerdir. 25 Ekim’de yapılacak kura ile atamalar gerçekleştirilmiş olacaktır. Memleketimize hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

Milletvekili Salim Uslu, "77. dönem devlet hizmeti yükümlülüğü kurası ile Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesine 1 Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı, 1 Gögüs Cerrahisi, 1 Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı ile 25 tabip, Göğüs Hastalıkları Hastanesine 2 tabip, Çorum Merkez Toplum Sağlığı Merkezine 1 Halk Sağlığı Uzmanı ile 2 tabip, 1 No.lu Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonuna 1 tabip, İl Ambulans Servisi Komuta Kontrol Merkezine 3 tabip, Alaca Devlet Hastanesine 1 Genel Cerrahi, 1 Göz Hastalıkları Uzmanı ile 6 tabip, Bayat Devlet Hastanesine 6 tabip ile Toplum Sağlığı Merkezine 1 tabip, Boğazkale İlçe Devlet Hastanesine 1 tabip, Dodurga İlçe Devlet Hastanesine 2 tabip, İskilip Atıf Hoca Devlet Hastanesine 1 Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, 1 Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı, 10 tabip ile Toplum Sağlığı Merkezine 2 tabip, Kargı Ahmet Hamdi Akpınar İlçe Devlet Hastanesine 1 İç Hastalıkları Uzmanı, 4 tabip ile Toplum Sağlığı Merkezine de 1 tabip, Mecitözü İlçe Devlet Hastanesine 1 Aile Hekimi ile 5 tabip, Laçin Toplum Sağlığı Merkezine 1 tabip, Oğuzlar İlçe Devlet Hastanesine 2 tabip, Ortaköy İlçe Devlet Hastanesine 1 aile hekimi ile 1 tabip, Osmancık Devlet Hastanesine 10 tabip, Sungurlu Devlet Hastanesine 1 Üroloji, 1 Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Uzmanı ile 8 tabip, Uğurludağ İlçe Devlet Hastanesine de 1 tabip kadrosu açılmıştır" dedi.