Büyük Anadolu'dan glokom konulu seminer
SAĞLIK // 18 Mart 2018 Pazar 14:07

Büyük Anadolu Hastaneleri tarafından sosyal sorumluluk çerçevesinde bilgilendirme amacıyla düzenlenen sağlık konferanslarının bir yenisini Samsun İl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü'nde gerçekleşti.

Büyük Anadolu'dan glokom konulu seminer
Büyük Anadolu Hastaneleri Çiftlik Hastanesi hekimlerinden Göz Hastalıkları Uzmanı Op.Dr. Talha Özdemir'in katılımıyla Glokom' konulu seminere Samsun İl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü çalışanlarının yoğun katılımlarıyla gerçekleşti.
Büyük Anadolu Hastaneleri Çiftlik Hastanesi hekimlerinden Göz Hastalıkları Uzmanı Op.Dr. Talha Özdemir gerçekleşen programda glokom konusunu anlatırken, trifokal lenslerin uzak ve yakın gözlüklerden kurtulanabileceğini söyledi.

Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri Kurumsal İlişkiler ve İş Geliştirme Müdürü Fatih Esen, "Değerli katılımcılar sizleri saygıyla selamlıyor, tekrardan hoşgeldiniz diyorum. Hastane olarak hem Samsun ve çevre il ve ilçelerinde gerçekleştirdiğimiz sağlık konferanslarımızın bir yenisinde daha sizlerle biraradayız. Bilgilendirmeye yönelik gerçekleştirdiğimiz programımızda alanında uzman doktorumuzu sizlerin ayağına getirerek öğrenmek istediğiniz konular üzerine bilgi sahibi yaparak aklınıza takılan sorulara da yanıt verme fırsatı oluyor. Şimdiden sizlere sağlıklı bir yaşam dilerken, desteklerinden ötürü Samsun İl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü'ne teşekkür ediyorum" dedi.

Trifokal lens göz içi uygulaması ile kişinin uzak ve yakın gözlüklerinden kurtulabileceğini söyeleyen Op.Dr. Talha Özdemir; 'Günümüzde artık genç yaşlı herkes bilgisayar gibi teknolojik cihazlar kullanıyor. Dolayısıyla bunların orta derece dediğimiz bir mesafeye ihtiyacı vardı. Trifokal lensin teknolojisi gereği üzerinde bulunan halkalar sayesinde ışık yakın, orta ve uzak mesafeye odaklanabiliyor. Trifokal lens teknolojisi bu alanda devreye girerek ve üç odağı görmemizi sağlıyor. Böylece hastalar ameliyat sonrası numaraları doğru olarak gerçekleşmişse gözlüksüz hale gelebiliyorlar" dedi.

Konferansın sonunda Göz Hastalıkları Uzmanı Op.Dr. Talha Özdemi katılımcıların sorularına cevap verdi.

Büyük Anadolu Hastaneleri, Samsun İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Nail Kırmacı'ya, İdari ve Mali İşler Müdürü İsa Sezgin'e ve Samsun İl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü çalışanlarına katılım ve destekleri için teşekkür ederiz.
Büyük Anadolu'dan glokom konulu seminer
Büyük Anadolu'dan glokom konulu seminer