Atakum hastanesi Pazartesi hizmete başlıyor
SAĞLIK // 11 Ocak 2018 Perşembe 17:45

Eğitim ve Araştırma Hastanesi Atakum Hizmet Binası 15 Ocak Pazartesi gününden itibaren hizmet vermeye başlayacak

Atakum hastanesi Pazartesi hizmete başlıyor

Samsun Valisi Osman Kaymak, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Sağlık İl Müdürü Muhammet Ali Oruç ve Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Fatih Özkan, Atakum ilçesinde hizmet vermeye başlayacak olan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Atakum Hizmet Binasında incelemelerde bulundu. Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Atakumluların heyecanla beklediği dev sağlık projesinin, 15 Ocak 2018 Pazartesi gününden itibaren hizmet vermeye başlayacağının müjdesini verdi.Vali Kaymak: “Önemli bir sağlık yatırımı”


Samsun Valisi Osman Kaymak, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı’nın girişimleri sonucunda ilçeye kazandırılan sağlık yatırımının önemine dikkat çekerek, “Atakum ilçesinde böylesi önemli bir sağlık yatırımının vatandaşlarla buluşturulması son derece önemli. İncelemelerimizi yaptığımız Eğitim ve Araştırma Hastanesi Atakum Hizmet Binasının ilçeye hayırlı olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.


Sağlık İl Müdürü Muhammet Ali Oruç ise söz konusu binada gerekli düzenlemelerin yapılarak, ciddi ve kapsamlı bir sağlık yatırımını hizmete hazır hale getirdiklerini ifade ederek, “Atakum ilçesine yakışır bir sağlık yatırımını tamamlayarak, vatandaşlarımıza hizmet verecek hale getirdik. Kapsamlı bir sağlık yatırımı olan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Atakum Hizmet Binası, sağlık kenti Samsun için önemli bir hizmet daha olarak hizmet vermeye başlıyor” ifadelerini kullandı.“Gurur duyuyoruz”


Atakum İlçesinde bir devlet hastanesi olmayışının, yıllarca Atakum halkı için önemli bir eksiklik olduğunu söyleyen Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Atakum gibi büyük ve önemli bir ilçede, devletin sağlık hizmetlerinden yararlanılabilecek bir yapı, maalesef ki yoktu. Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren, bu eksikliğin giderilmesi için girişimlerde bulunduk. Belediyemize ait, 15 milyon TL değerindeki binamızı, Sağlık Bakanlığına tahsis ettik. Gerçekleştirilen düzenlemelerin ardından, kapsamlı bir sağlık yapısı haline getirilen, Eğitim ve Araştırma Hastanesi Atakum Hizmet Binası tamamlandı. Bugün Samsun Valisi Osman Kaymak ve Sağlık İl Müdürü Muhammet Ali Oruç ile birlikte son incelemelerimizi gerçekleştirdik. 15 Ocak 2018 Pazartesi günü Eğitim ve Araştırma Hastanesi Atakum Hizmet Binası hizmet vermeye başlıyor. Bu bizim için büyük bir gurur” diye konuştu.“Söz vermiştik”


Eğitim ve Araştırma Hastanesi Atakum Hizmet Binası hakkında bilgi veren Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Birinci ve ikinci katlarında polikliniklerin bulunacağı binada diğer katlarda uzman doktorlar ile ağız ve diş sağlığı üniteleri bulunacak. Ayrıca yedi ve sekizinci katlarda Kanser Tarama Merkezi (KETEM) yer alacak. 112 istasyonunun da bulunacağı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Atakum Ek Hizmet Binası ile Atakum halkı kendi ilçesinde devletin sağlık hizmetlerinden faydalanacak. Bunun sözünü vermiştik. Başta Sağlık Bakanımız Ahmet Demircan olmak üzere, siyasi ve idari düzeyde bu yatırımın ilçemize kazandırılması için destek veren herkese teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.