Karantinaya ücretsiz yemek
KOVİD-19 // 22 Kasım 2020 Pazar 22:06
Karantinaya ücretsiz yemek

Atakum Belediyesi, korona virüsü sebebiyle 14 gün boyunca evde zorunlu karantinada olan vatandaşlara ücretsiz yemek desteği sağlayacak.

PCR testleri pozitif çıkan ya da temaslı oldukları gerekçesiyle 14 gün boyunca evde zorunlu izolasyonda kalan vatandaşların öğle yemekleri, Atakum Belediyesi'nin pandemi dayanışma ekiplerince kapılarına götürülecek.


Hizmetten yararlanmak isteyen Atakumlular, 0552 963 02 30 numaralı telefondan belediyeye ulaşarak aynı evde karantina altında bulunan bireylere ait ad, soyad, adres, telefon bilgilerinin yanı sıra bu kişilere ait HES kodlarını bildirecek. Talebin ulaşmasının ardından pandemi dayanışma ekipleri, HES kodlarını sorgulayarak yemek desteğinden yararlanmak isteyen vatandaşların risk durumunu belirleyecek. PCR testi pozitif olan ve temas nedeniyle Sağlık Bakanlığı'nın belirlediği 14 günlük izolasyon sürecini evde geçirmek zorunda olan yurttaşların öğle yemekleri kapılarına ücretsiz olarak ulaştırılacak. Atakum Belediyesi'nin gıda bankacılığı paydaşı Özgür Bölüşüm Derneği ile birlikte yürüteceği pandemi dayanışmasına Samsunlu yardımseverler de katkı sağlayabilecek. Zorunlu izolasyon nedeniyle evlerinden çıkamayanlara yardım eli uzatmak isteyen Samsunluların Özgür Bölüşüm Derneği'ne yapacağı gıda bağışları, Atakum Belediyesi'nin sosyal tesislerindeki mutfakta yemeğe dönüştürülerek yararlanıcı vatandaşların adreslerine teslim edilecek.