Doktor koronaya yenik düştü
KOVİD-19 // 27 Aralık 2020 Pazar 17:01

Samsun Eğitim Araştırma Hastansi'nde dahiliye uzmanı olarak görev yapan Ali Uludoğan Kovit-19 nedeniyle vefat etti

Doktor koronaya yenik düştü
Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde uzun yıllardır Dahiliye Uzmanı olarak görev yapan Dr. Ali Murat Uludoğan (56) bir süre önce korona virüs hastalığına yakalanarak görev yaptığı hastanede tedavi altına alındı. Durumu ağırlaşan ve yoğun bakım servisinde tedavi altına alınan Dr. Uludoğan yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamayarak bugün hayata veda etti.

Ali Murat Uludoğan, Samsun'un koronavirüs nedeniyle kaybedilen ilk doktor oldu. Samsun'da son 1 hafta içerisinde bir hemşire, 1 ambulans şoförü ve bir temizlik görevlisi çalışan kovit-19 nedeniyle yaşama gözlerini kapatmıştı. 

Samsun Valisi Zülkif Dağlı, son vefatle ilgili yaptığı açıklamada, "Koronavirüs nedeniyle vefat eden, Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görevli Dahiliye Uzmanı Dr. Ali Murat Uludoğan'a Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına sabırlar dilerim. Sağlık camiamızın başı sağ olsun" dedi.

Sağlık İl Müdürü Muhammet Ali Oruç da, "Samsun Eğitim ve Araştırma hastanemizin dahiliye Uzmanı Ali Murat Uludoğan covid nedeniyle tedavi gördüğü yoğun bakımda hayatını kaybetti.Doktorumuza Allahtan rahmet kederli ailesine sabırlar dilerim" ifadeledirinu kullandı.