Yurt Dışına Taşınacak Ailelerin Bilmesi Gereken 5 İpucu
GÜNCEL // 28 Aralık 2021 Salı 17:42
Yurt Dışına Taşınacak Ailelerin Bilmesi Gereken 5 İpucu

Yurt dışına taşınmak isteyen ailelerin dikkat etmesi gereken başlıca kurallar vardır. Uluslararası taşınma işlemleri için sürecin sizler adına daha sağlıklı geçmesi adına bu ayrıntıları göz önünde bulundurmanız avantajlı duruma geçebilmenizi sağlar.

1-Taşınma Öncesi Yapılması Gerekenler

 

Taşınma işlemi öncesinde ilgili evrakların hazırlanması önemlidir. Pasaport ve kimlik bilgileri gibi temel evraklara bu noktada ihtiyacınız olacaktır. Taşınma işleminin başlatılacağı gün evraklarınızı yanınızda bulundurmalısınız. Böylelikle eşya toparlama sürecinde kayıp evrakları aramak zorunda kalmazsınız.


2.
İkametgah İşlemleri

 

Taşınmadan önce ikamet adresinizin yeni taşınacağınız ülkedeki şehre alınması gerekir. Özellikle seçim zamanlarında yaşanabilecek cezai yaptırımları da göz önünde tutarak hareket etmelisiniz. Adres bildirme işlemini yerine göre e-posta yoluyla da yapabilirsiniz.Yurt Dışına Taşınacak Ailelerin Bilmesi Gereken 5 İpucu

3. Eşyaları Kategorize Etmek

 

Şehirler arası taşınma işlemlerinde olduğu gibi uluslararası taşınma sürecinde de eşyalarınızı kategorize etmeniz önemlidir. Bunun için anlaşma sağlayacağınız firmanın kaliteli alt yapıya sahip olduğundan emin olmalısınız. Eşyalarınızı büyük bir titizlikle toplayabilecek ve ambalajlayabilecek olan firmaları tercih ederek bu sürecin sizler adına son derece sorunsuz bir şekilde geçmesini sağlayabilirsiniz. Eşyalarınızı kategorize ederken acil ihtiyaç duyabileceğiniz ürünleri ayrı ve tek bir yerde muhafaza etmeyi deneyebilirsiniz. Bu sayede taşındığınız zaman ihtiyaç duyabileceğiniz eşyalara daha pratik bir şekilde erişim sağlayabilirsiniz.


4. Planlama

 

Planlama işlemlerine taşınma sürecinden önce başlamalısınız. Yurt dışına taşınacağınız zaman ihtiyaç duyabileceğiz eşyalar ve diğer tüm detayları hesaba katmalısınız. Aynı zamanda yolculuk konusunda da alabileceğiniz ufak tefek önlemler sayesinde seyahatinizi keyifli bir hale getirebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli detay aceleci davranmamanız ve işlerinizi öncelik sırasına göre tamamlamanızdır. Böylelikle doğru planlama ile sorunsuz bir taşınma süreci oluşturabilirsiniz.


5. Uluslararası Nakliyat Şirketi Seçimi

 

Taşınmak için yeni lokasyonunuz şehir dışı bir yer olacaksa firma seçimi konusunda son derece titiz ilerlemeniz gerekir. Bu noktada firmaları detaylı bir şekilde araştırmanız tavsiye edilir. Eşyalarınızın özenli bir şekilde paketleneceğine ve yeni adresine teslim edileceğine emin olmalısınız. Uluslararası evden eve nakliyat şirketleri arasında referans incelemesi yapmayı da unutmamalısınız.