Yaşar'dan 'havalimanı' tepkisi
GÜNCEL // 02 Eylül 2018 Pazar 12:59

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, 30 Ağustos Zafer Bayramı günü Samsun Çarşamba Havalimanı elektronik ekranlarında 30 Ağustos Zafer Bayramı yazmak yerine 15 Temmuz Destanı yazılmasına tepki gösterdi. Yaşar, bu hareketi, şanlı tarihimizi hiçe saymak, her anına, her saniyesine ayıp etmek olarak yorumladı

Yaşar'dan 'havalimanı' tepkisi

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

"30 Ağustos Zafer Bayramı günü, Samsun Çarşamba Havalimanı elektronik ekranlarında 30 Ağustos Zafer Bayramı yazmak yerine 15 Temmuz Destanı yazmak, şanlı tarihimizi hiçe saymak, her anına, her saniyesine ayıp etmektir.

Ulusumuzun milli mücadele sürecindeki en büyük adımı olan bütün dünya milletlerine emsal olmuş Büyük Taarruz Zaferimizin 96. Yıldönümü, Kurucu liderimiz Mustafa Kemal Atatürk, 10 bine yakın şehidimiz, 31 binden fazla gazimiz hiçe sayılmıştır.

Samsun Çarşamba Havalimanı’nda gerçekleşen skandal uygulama ile 96 yıl önce birçok şehit vererek kazandığımız 30 Ağustos Meydan Muhaberesi, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının yok sayılması kabul edilemez.

26 Ağustos 1071’de Malazgirt’te destan yazmış ve Anadolu’yu kendine yurt edinmiş bu millet, aynı gün 26 Ağustos 1922’de de Büyük Taarruz’u başlatmış, Sultan Alparslan’ın meşalesini Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları canı pahasına korumuş ve destan yazmıştır. Bu milletin tarihine sığdırdığı binlerce zafer, birbiriyle kıyaslanamayacak kadar kıymetlidir. 30 Ağustos Zafer Bayramı günü, havalimanı ekranlarına 15 Temmuz Destanı yazmak, şanlı zaferlerimizin kıyaslaması üzerinden ayrımcılık yapmak, toplumumuzu bölmekten, toplumda huzursuzluk yaratmaktan ve şehitlerimizin kemiklerini sızlatmaktan başka hiçbir şeye hizmet etmez.

Evet, 15 Temmuz’da milletimizin azim ve kararlılığı ile büyük bir darbe tehlikesi atlatılmış, bu millet kendi destanını yine kendisi yazmıştır. 250 şehidimiz ve gazilerimiz ile gurur duyuyoruz. Onların azim ve mücadelesi sayesinde 15 Temmuz Destanı efsaneleşmiştir. Ancak şehitlerimiz yaşasaydı eminim ki onlar da 30 Ağustos Zafer Bayramında, 15 Temmuz’u anmak yerine 30 Ağustos Zafer Bayramını anarlardı. Bu vahim hataya sebep olanlar hakkında ivedilikle idari işlem başlatılmalıdır. Samsun Havalimanı yönetimi, milletimize bir özür borçlu olduğunu da unutmamalıdır."