Vatandaş tepkili: Tramvay seferleri yetersiz
GÜNCEL // 17 Şubat 2018 Cumartesi 13:59

Change.org'da Samsun tramvay seferlerinin artırılması ve trenlerin içinin düzenli olarak temizlenmesi için bir kampanya başlatıldı

Vatandaş tepkili: Tramvay seferleri yetersiz

Kampanyanın muhatabı olarak Samsun Büyükşehir Belediyesi, SAMULAŞ'ın yer aldığı imza kampanyasında Samsun'da tramvay seferleri artırılması ve tramvayların mikroplardan arındırılması için çalışma yapılması talep ediliyor.

Kampanyanın açıklama bölümünde Samsun’da tramvay seferlerinin az, sefer sürelerinin uzun olması, tramvaylardaki sıkışıklık ve sterilize edilmemiş olmaları gibi ulaşım sıkıntılarının olduğu belirtilerek, öğrenciler, çalışanlar ve Samsunlular için bu sorunların çözülmesini talep ediliyor.


TRAMVAYLAR PİSLİK YUVASI


Açıklamada şunlar kaydedildi; "Samsun’da tramvay seferlerinin az, sefer sürelerinin uzun olması, tramvaylardaki sıkışıklık ve sterilize edilmemiş olmaları gibi ulaşım sorunlarımız var. Tüm öğrenciler, çalışanlar ve Samsunlular için bu sorunların çözülmesini talep ediyoruz. Tramvay seferleri artırılır, tramvaylar sterilize edilirse bu sorunlarımız büyük ölçüde çözülecektir."