Usta: Büyükşehir ve Samsun'da iddialıyız
GÜNCEL // 27 Kasım 2018 Salı 11:47

Samsun'da AK Parti'nin Büyükşehir adayının açıklanmasından sonra ismi MHP'den Büyükşehir adayı olarak geçmeye başlayan Usta, "MHP Samsun'da zaten iddialı bir partidir" dedi

Usta: Büyükşehir ve Samsun'da iddialıyız

Yerel seçimler yaklaşırken, AK Parti'nin Büyükşehir adayı olarak açıkladığı Mustafa Demir'e tepkilerin artması, MHP'nin Büyükşehir adayının kim olacağı gündemini de tartışmaya açtı. Kamuoyunda MHP'nin adayının, AK Parti adayına tepki olması nedeniyle 'şansının arttığı' ifade ediliyor.

MHP'nin Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayının 'kabul edilebilir bir isim olması' halinde Samsun'da oldukça iddialı olacağının konuşulduğu son günlerde, MHP Milletvekili Erhan Usta'nın ismi de gündemden düşmüyor. Bir çok kişi MHP'nin iyi bir adayla seçimi alabileceğini söylerken, Milletvekili Usta'nın da, adaylık konusuna sıcak baktığı belirtiliyor.


Samsun'da MHP'nin zaten iddialı bir parti olduğunu ve bir çok seçim bölgesinde doğru adaylarla seçimi alabileceğini daha önceki açıklamalarında da söyleyen Erhan Usta'nın, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, adaylık için görevlendirmesi halinde sahaya çıkacağı konuşuluyor. Samsun'da MHP'nin ivmesini 24 Haziran'da artırdığını söyleyen seçmenler de AK Parti'nin adayı karşısında toplum karşısında kabul edilen, sevilen MHP'nin adayının kesinlikle seçime ortak olduğunu konuşuyor. Erhan Usta'nın yurt dışında olduğu ve döndüğünde, adaylık konusunda il yönetiminin kendisiyle istişare edeceği ifade ediliyor.


SEÇMEN MHP'NİN ADAYINI BEKLİYOR


Bu Samsun kamuoyu da, AK Parti'nin adayı Mustafa Demir'e gösterilen tepkiler sonrası, MHP'nin adayını beklemeye başladı. MHP'nin Erhan Usta, ya da Samsun'da sevilen bir ismi aday göstermesi halinde Samsun'da dengelerin tamamen değişeceğinden söz ediliyor. Bu arada MHP İl Başkanı Taner Tekin de, Samsun'da Büyükşehir ve bir çok ilçede seçimi almanın planlarını 'etkili bir büyükşehir adayı' üzerinden yapıyor.

Erhan Usta'nın MHP Büyükşehir adayı olmasını bekleyen bir çok seçmen, AK Parti adayı  Demir'in karşısına çıkacak sevilen bir ismin oldukça şanslı olacağını konuşuyor. Son karar MHP Lideri Bahçeli'nin.


hedefhalk.com