'Üretmeye mecburuz'
GÜNCEL // 20 Haziran 2018 Çarşamba 15:47

İYİ Parti Atakum İlçe Başkanı Av. Selen Gülhan Çam, seçim çalışmaları kapsamında kırsal mahalleleri ziyaret ederek, 24 Haziran’da destek talebinde bulundu

'Üretmeye mecburuz'

İYİ Parti Atakum İlçe Başkanı Av. Selen Gülhan Çam, ilçe yönetimi ile birlikte Atakum ilçesindeki kırsal mahalleleri ziyaret etti. ‘Türkiye'nin gireceği ekonomik depremin içerisinden ülkemizi kurtarabilmek için sorumluluk istiyoruz’ diyen Selen Gülhan Çam, “Üretmeye mecburuz. Zor bir süreç olacak. Geçmişte böyle süreçler yaşandığında fatura hep emekçinin sırtına yüklendi. Biz emekçiye, işçiye, köylüye, üreten insanların sırtına yüklenen yükü; komisyonculara, dolar borsa vurguncularına, yolsuzluk yapanlara, emek vermeden Türkiye'nin zenginliklerine el koyanlara yükleyeceğiz” dedi.


‘TÜRKİYE’DE İŞ VAR’


Türkiye'deki işsizlik sorununu ve bu işsizlik sorunundan kaynaklanan gençlerdeki gelecek kaygısını da değerlendiren Selen Gülhan Çam, “Bu sisteme işsiz lazım. Çünkü tamamiyle borca dayalı bir sistem kurduğunuz taktirde ve yaşadığınız finansal krizlerde yükü emekçinin üzerine indirmeyi esas almışsanız işçinin haklarını azaltacak bir şeyi dayatığınız zaman, işçi direnç gösteremez. Çünkü dışarıda bir sürü işsiz varken işten kovulabilirim kaygısını yaşar. Aslında Türkiye'de iş var. Bu iş hacmini büyütebileceğimiz imkanlar da var. Bunu yarattığımız taktirde hiçbir gencimizi işsiz bırakmayacağımız bir Türkiye yaratacağız. İYİ Parti bu iddiadadır. Biz işsiz istemiyoruz. Tam tersine bütün gençlerin çalışmasını istiyoruz. Gençler de bunu istiyorlar, çalışmak istiyorlar'' diye konuştu.