Umre kayıtları başladı
GÜNCEL // 11 Ekim 2018 Perşembe 09:25

Samsun İl Müftüsü Çakı, Umre kayıtlarının başladığını belirterek, "Fiyatlar 3 bin 250 Suudi Arabistan Riyali’nden başlamaktadır" dedi.

Umre kayıtları başladı

Samsun İl Müftüsü Veysel Çakı, 2018-2019 yılı Umre kayıtlarının başladığını açıkladı. Umre fiyatları hakkında bilgi veren Çakı, "Umre fiyatları, kalınan süre, otellerin yakınlığı ile servisli veya yürüme mesafesinde olup Kabe’ye uzaklığına göre 3 bin 250 Suudi Arabistan Riyali’nden başlamaktadır" dedi.

Çakı, "Servisli ve Normal turlarda umrecilerimize sabah kahvaltısı, öğle öğünü için kumanya paketi ve akşam yemeği tabldot usulü verilecektir. 2-3 ve 4  kişilik odalarda konaklama yapılabilecektir. 
Otel Tip Turlarda ise Kabe’ye yakın 4 veya 5 yıldızlı otellerde 2 veya 3 öğün açık büfe yemek imkanı sağlanmaktadır. Kafile oluşan turlarda uçaklar aktarma olmadan Suudi Arabistan’a direkt gideceklerdir. Kafile oluşmayan turlarda ise İstanbul aktarmalı olarak Mekke veya Medine’ye uçuşlar sağlanacaktır. Vatandaşlarımız umre konusunda İl Müftülüğümüze, İlçe Müftülüklerimize ve din  görevlilerimize müracaat ederek umre hakkında geniş bilgi alabilirler. Diyanet İşleri Başkanlığı organizasyonu ile umreye gidecekler 29 Ekim 2018 tarihinden itibaren kutsal yolculuğa çıkabileceklerdir" diye konuştu.