Ülkücü üniversitelilerden anlamlı yarışma
GÜNCEL // 03 Eylül 2018 Pazartesi 13:48

Ülkü Ocakları Samsun İl Başkanlığına bağlı üniversite teşkilatı tarafı, 11 aylık iken şehit edilen 'Mustafa Bedirhan Karakaya' bebeğin adının verildiği şiir ve hikaye yarışması düzenleniyor.

Ülkücü üniversitelilerden anlamlı yarışma

Birçok etkinlikle gündeme gelen Ülkü Ocakları Samsun İl Başkanlığı, bu sefer şiir ve öykü yarışması düzenliyor. Üniversite teşkilatı tarafından düzenlenen şiir ve hikaye yarışmasına geçtiğimiz ay annesiyle beraber şehit edilen Mustafa Bedirhan Karakaya’nın adı verildi.

Yarışma hakkında bilgi veren Ülkü Ocakları Samsun Üniversite Sorumlusu Serdal Cibe, “Terör olayları ve Teröre verilen Canlar” konulu hikâye ve şiir yarışmamıza katılmak için en önemli şartımız 19 Mayıs Üniversite öğrencisi olmak. Hedefimiz, öncelikle geçtiğimiz ay, asker olan babasının yanından ayrıldıktan sonra annesiyle beraber kahpe terör örgütü tarafından şehit edilen 11 aylık iken şehit edilen Mustafa Bedirhan Karakaya bebeğimizin ismini yaşatmak ve gelecek nesillere taşımak unutturmamak için bu yarışmayı düzenledik. 28 Eylül'de sonucunu açıklayacağımız yarışmamızda dereceye giren eserlere çeşitli ödüllerimiz olacak” dedi.