Türkiye'nin yeni Wuhan'ı Samsun mu?
GÜNCEL // 17 Haziran 2020 Çarşamba 22:29
Türkiye'nin yeni Wuhan'ı Samsun mu?

Dortor Serdar Savaş katıldığı bir programda korona virüsü tablosunda gerçek rakamların doğru olmadığını, ölü sayısının ve hasta sayılarının açıklanandan daha fazla olduğunu savundu ve Samsun’u Türkiye’nin yeni Wuhan’larından birisi olduğunu savundu Doktor Serdar Savaş, "Ölüm sayıları daha fazla. Vakalar da daha fazla. Bunlar yalan yanlış rakamlar. Yeni Wuhan'larımız Ankara, Samsun, Mersin ve Diyarbakır " açıklamasında bulundu.

 

Dr. Savaş açıklamalarını şu sözlerle sürdürdü: "Siz Türkiye'de bugün 1467 yeni vaka olduğuna inanıyor musunuz Allah aşkına. Ölüm sayıları da gerçek değil. Doktor diyor ki; bu korona virüs öldü. Test negatif geldi. Korona virüs yazmayalım, akciğer enfeksiyonu yazalım. Ölümler de doğru değil. Rakamlar bunların çok üzerinde. Bunları saklamanın manası nedir onu da bilemiyorum. Saklanmazsa daha kendileri açısından bu işi yönetemeyenler açısından da faydalı olabilir. Size ilk defa burada açıklıyorum. Belki Sağlık Bakanı da burada öğrenecek. Türkiye sürü bağışıklığı politikası uyguluyor.


Dr.Serdar Savaş kimdir?

Bayram Serdar Savaş Türk bilim insanı ve siyasetçi. Kabataş Erkek Lisesi mezunu. İstanbul Üniversitesi'nde tıp ve hukuk okudu. Londra Ekonomi Okulu'de sağlık planlaması ve finansmanı, London School of Hygiene'de epidemiyoloji ve istatistik eğitimi gördü.