Transferde planlama şart
GÜNCEL // 27 Temmuz 2020 Pazartesi 21:36
Transferde planlama şart
Transferleri belirli bir bütçe ile yaptıklarını ifade eden Mustafa Aztopal, “Savicevic ile ilgili dün birçok paylaşım oldu. Ama gerçeği yansıtmayan çok farklı şeyler de oldu. Çok fazla bonservis bedellerin verildiği söylendi. Biz hesabını, kitabını çok iyi yapan bir kulübüz. Çok planlı ve organize bir şekilde belirli bütçeyle çalışıyoruz. Bu bütçe dışında hiçbir işimizi yürütmüyoruz. Dolayısıyla buradaki fazla rakamların hiçbir şekilde dikkate alınmaması gerekir. Oyuncunun önemli olan kendi değerini sahaya yansıtıp bize vereceği katkıdır. Bizde ona sonuna kadar inanıyoruz” diye konuştu.

Transfer çalışmalarının devam ettiğini belirten Mustafa Aztopal, “Transfer çalışmaları başladı ve bir transfer de bitti. Devamı da gelecek. Hocamızın da belirttiği gibi belli mevkilere 7-8 oyuncu alacağız. Sol bek, defans, kanat forvet ve forvet bölgelerine oyuncuları katacağız. Bunun için çalışmalarımızı çok hızlı bir şekilde sürdürüyoruz. Scout ekibimiz, hocamız, ekibi, ben ve başkanımız neredeyse 7 gün 24 saat istişare halindeyiz. Samsunspor’u hedefe taşıyacak kadroyu kurmak adına bu transferleri gerçekleştireceğiz” şeklinde konuştu.

Amaçlarının Samsunspor’u hedefe taşıyacak kadroyu kurmak istediklerinin altını çizen Mustafa Aztopal, “Transferlerin kamplara yetişmesi idealdir. Fakat değişik bir dönemdeyiz. Covid-19 sonrası ligler çok uzun sürdü. Halen devam ediyor. Avrupa’da halen devam eden ligler var. O yüzden piyasa bizim bildiğimiz ve alışık olduğumuz piyasa değil. Dolayısıyla elbette ne kadar erken doğru kararı verip oyuncuyu katarsak o kadar iyi bir iş yapmış olacağız ama amacımız en uygun zamanda en uygun bütçeyle Samsunspor’u hedefe taşıyacak kadroyu kurmak. Bunun için çalışmalarımızı sonuna kadar yürütüyoruz. Taraftarlarımızı bize inanmaya ve güvenmeye devam etsin” dedi.