Test sürüşü Demirtaş'tan
GÜNCEL // 9 Ağustos 2022 Salı 00:15
Test sürüşü Demirtaş'tan

TEKNOFEST” 2022 yarışmalarına 4 takım 4 proje ile katılım sağlayacak olan İlkadım Belediyesi TEKNOFEST’te 2 Elektrikli Araba, 1 İnsansız Hava Aracı (İHA) ve 1 Silahlı İnsansız Hava Aracı (SİHA) ile birincilik için yarışacak. Proje grubu öğrencilerini çalışma atölyelerini ziyeret ederek  gençlere önemli tavsiyelerde bulunan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “Yaşadığımız dönem teknolojik bir çağ. Bizler bu çağda gelişim gösterebilmek, milletimizi daha iyi bir gelecek için çalışmalara teşvik etmek ve teknoloji alanında geri kalmamak için alt yapımızı oluşturabilmek adına çaba harcamalıyız. Bu sebeple TEKNOFEST çok büyük bir fırsat. Havacılık, Uzay ve Teknoloji anlamında ülkemizin gelişmişliğini arttırarak, bu teknolojik gelişmeleri tüm dünyaya göstermek ve ülkemizi geliştirme anlamında daha ileriye taşımak için her türlü desteği vermeye hazırız. Gençlerimize sağladığımız bu destekle ülkemize ve milletimize yarar sağlamaya devam edeceğiz. Verdiğimiz her destek bizim geleceğimiz.” dedi.

“Gençlere başarılar diledi”

Yarışmaya katılan öğrencilere en içten dilekleriyle başarılar dileyen Başkan Demirtaş, “Ülkemizde böyle gençler olduğu sürece her zaman gurur ile dolu olacağız. Geleceğin büyük adamları olarak diğer gençlere örnek oluyorlar. Öğrencilerimizin her zaman arkalarındaki destek olarak onların yanında yer alacağız.” diye konuştu.

“İlk test sürüşünü Başkan Demirtaş yaptı”

Özel Kuzey Göktürk Havacılık Lisesi’nde proje grubunun dizayn ettiği elektrikli araç hakkında bilgiler aldıktan sonra test sürüşü için direksiyonun başına geçerek deneyen Başkan Demirtaş,” Burada temel hedefimiz belediyemizin yakıt maliyetini en aza düşürecek, güneş enerji panel, giderken kendini şarj edebilen akü sistemleriyle donanımlı yüklenebilecek araçlar için fizibilite ön çalışmasında bize yol gösterecek. Teknolojiyi sadece kullanan değil, tasarlayan, geliştiren ve üreten bir belediye olmak için elimizden geleni bu güne kadar yaptık ve yapmaya devam edeceğiz” dedi.