Terme'nin özgüvenli insanlara ihtiyacı var
GÜNCEL // 08 Haziran 2018 Cuma 09:14

Terme Birlik ve Dayanışma Derneği'nin iftar programında konuşan Terme Belediye Başkanı Kul, "Sizden tek isteğim sık sık bir araya gelmeniz ve Terme'ye nasıl katkı yapabiliriz onu konuşmanız. Terme'nin özgüvenli insanlara ihtiyacı var." dedi.

Terme'nin özgüvenli insanlara ihtiyacı var

Terme Birlik ve Dayanışma Derneği, geleneksel hale getirdiği 2. Ramazan iftar yemeğinde iş dünyasından, siyasete kadar bir çok Termelileri bir araya getirdi.

İlkadım İlçesi Güzel Bi Yer Adana Sofrası'nda düzenlenen iftar yemeğinin ardından konuşan Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, Terme'nin değerleriyle bir arada olmaktan büyük mutluluk duyduğunu söyledi. Daha fazla bir araya gelmeleri gerektiğini ifade eden Başkan Kul, "Terme aslında bizim farkında olduğumuzdan çok daha güzel bir yer. Allah Terme'ye herşeyi vermiş. Deniz, ırmak, dağ, ova herşey var.  Terme, çeşitliliğin en çok olduğu yerlerden bir yer ve insanları çok değerli. Biz Terme'nin kıymetini tam anlamıyla biliyormuyuz onu bilmiyorum. Sizden tek isteğim sık sık bir araya gelmeniz ve Terme'ye nasıl katkı yapabiliriz onu konuşmanız. Terme'nin özgüvenli insanlara ihtiyacı var. Farklı bakış açılarımız olsada hepimiz Termeliyiz." dedi.


BAŞKA TERME YOK

Terme Birlik ve Dayanışma Derneği Başkanı Cemil Keleş ise, derneklerin sivil toplum kuruluşlarının ilk basamağı olduğuna dikakti çekti. Derneklerin birlikteliği, dayanışmayı, yardımlaşmayı, kültürel varlıkları, değerleri ortaya çıkarıp yaşatma ve geliştirmeyi amaçladığını belirten Keleş, "Üyeler ve hemşeriler arası iletişim kurarlar. Projeler üretir, hayata geçirme çabası gösterirler. Dernekçilik zor iştir. Kurmak kolaydır ama yaşatmak büyük enerji ve özveri ister. Sizler olmadan dernek yaşamaz.Bizlerde bu enerjiyi sizlerden alarak daha güzel işler yapmak için yola çıktık. Doğup büyüdüğümüz yöremize manevi borcumuz var. Sizleri Terme'ye sahip çıkmayı davet ediyorum. Birliğimizin, beraberliğimizin, kardeşliğimizin,hemşeri duygularımızın pekişmesi için çaba göstermeliyiz. Başka Terme yok." diye konuştu.


TERME'Yİ MARKALAŞTIRMALIYIZ

CHP Samsun Milletvekili adayı ve Terme Birlik ve Dayanışma Derneği Başkan Yardımcısı Murat Çan da, Terme'yi markalaştırarak büyütmeleri gerektiğini ifade etti.


TERMELİLER DAHA AKTİF OLMALI

Terme Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Ekmekçi ise, Termelilerin artık Samsun'da daha aktif olması gerektiğinin altını çizdi.


TERMELİLER BİR ARADA OLMALI

İYİ Parti Samsun Milletvekili adayı Birsen Öztürk de, Terme'yi sıklıkla ziyaret ettiğini belirterek, Termelilerin sürekli bir arada olması gerektiğini aktardı.

Terme'nin özgüvenli insanlara ihtiyacı var