Tekkeköy'de Çıkış, Havza'da Yeşilbaş
GÜNCEL // 04 Ocak 2019 Cuma 18:17

Yerel seçimlerde yarışacak 530 adayını daha önce "dört grup" halinde açıklayan CHP, bugünkü Parti Meclisi (PM) toplantısında 4'ü büyükşehir ve 4'ü de il olmak üzere toplamda 102 adayını daha belirledi. Samsun’un Tekkeköy ilçesinde Tansu Çıkış aday olarak gösterilirken, Havza’da ise Mehtap Yeşilbaş ile seçime girilme kararı alındı

Tekkeköy'de Çıkış, Havza'da Yeşilbaş

CHP, şu ana kadar 11'i büyükşehir ve 24'ü il olmak üzere, toplamda 530 belediye başkan adayını açıklamıştı. Parti Meclisi dün "beşinci grup" adaylarını belirlemek üzere toplandı. Toplantıda, 4'ü büyükşehir 4'ü il olmak üzere 102 başkan adayı daha belirlendi. Buna göre, Mersin'de eski milletvekili Vahap Seçer, Bursa'da Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Kahramanmaraş'ta mevcut Milletvekili Ali Öztunç, Van'da ise Muradiye İlçe Başkanı Nurettin Beyaz CHP'nin adayı oldu. CHP Kütahya'da Eyüp Kahveci, Bayburt'ta Kağan Eraslan, Bitlis'te Burhan Küsem, Iğdır'da Sözen Sayan'ı aday gösterdi. Bursa'nın Nilüfer ilçesinde de Turgay Erdem aday oldu.

Samsun’un Tekkeköy ilçesinde Tansu Çıkış aday olarak gösterilirken, Havza’da ise Mehtap Yeşilbaş ile seçime girilme kararı alındı.


Tekkeköy'de Çıkış, Havza'da Yeşilbaş