'Suya yapılan zam geri alınsın'
GÜNCEL // 31 Ekim 2019 Perşembe 12:37

Samsun'da vatandaşlar Büyükşehir'in suya yaptığı zammı protesto etti. Su Zammı Geri Alınsın Platformu Sözcüsü Aydın, "Su zammının geri alınmasını talep ederken, Büyükşehir Belediyesi meydan okur gibi yeni zamlar yaptı "dedi.

'Suya yapılan zam geri alınsın'

Samsun'da, Büyükşehir Belediyesi'nin içme suyuna yüzde 25, sayaç okuma bedeline yüzde 150 zam yapıp, zammın her ay TÜFE oranında güncellenmesi kararı, vatandaşlar tarafından protesto edildi. Samsun Şehir Kulübü önünde toplanan vatandaşlar, İstiklal Caddesi boyunca Süleymaniye Geçidi'ne kadar yürüdü.


BÜYÜKŞEHİR TEPKİLERE KULAKLARINI TIKADI


Vatandaşlar adına açıklama yapan Samsun Su Zammı Geri Alınsın Platformu Sözcüsü Tacettin Aydın, "AK Parti iktidarı tarafından bir yandan temel tüketim maddelerine, petrole, elektriğe ve doğalgaza hemen her ay zam yaparak hayatımızı zorlaştırdığı bir dönemde birde Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin yetkisinde olan hizmetlere yapmış olduğu zamlar halkımızı isyan noktasına getirmiş ve duyulan tepkilere tuz biber ekmiştir. Büyükşehir Belediyesi'nin bu tepkilere yanıtı halkımıza adeta meydan okur gibi şehir içi ulaşıma ve otopark ücretlerine yeni zamlar yapmak olmuştur. Vatandaşların feryatlarına kulak tıkanmıştır" dedi.

hedefhalk.com