Suriyeli gençlerden askerlik başvurusu
GÜNCEL // 3 Mart 2020 Salı 11:15

Samsun'da bir grup Suriyeli genç, Türk askerleri ve Suriye Milli Ordusu askerlerinin şehadetlerine çok üzüldüklerini belirterek gönüllü asker olmak için askerlik şubesine dilekçe verdi.

Suriyeli gençlerden askerlik başvurusu

Türkiye'nin kapıları açmasının ardından 100 binin üzerinde göçmen Avrupa ülkelerine geçmek için canla başla mücadele ederken, 'da ilginç bir olay yaşandı. Gelen şehir haberleri üzerine toplanan bir grup Suriyeli genç, gönüllü askerlik için dilekçe verdi. Türk askerleri ve Suriye Milli Ordusu askerlerinin şehadetlerine çok üzüldüklerini belirten Suriyeliler, savaşmak için Suriye'ye gitmek istiyor.

"ŞEHİTLER İÇİN ÇOK ÜZÜLDÜK"

Suriyeli Muhammed Abdurrahman, Suriye vatandaşı olduğunu ve Samsun'da yaşadığını belirterek, "Şehitler için çok üzüldük. Arkadaşları topladım. O askerler bizim memleketimizde şehit oldu, biz de dilekçe verdik askere alınmak için, ne zaman ihtiyaç olur biz o zaman gideriz. Şehitlerimize Allah rahmet eylesin" dedi.

BAZI SURİYELİLER YOLA ÇIKTI

Türkiye'nin İdlib'de başlattığı operasyon sonrası bazı Suriyeli gençler, Suriye Milli Ordusu saflarında savaşmak için Suriye'ye geçmeye başladı. Cilvegözü Sınır Kapısı'ndan geçiş yapan Suriyeliler, Bahar Kalkanı Harekatı'na katılacak.