Şehit eşinden Başkan İkiz'e ziyaret
GÜNCEL // 23 Şubat 2018 Cuma 15:32

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Suriye'nin Afrin bölgesinde yürütülen Zeytin Dalı Harekatı'nda şehit düşen Astsubay Kıdemli Çavuş Göksu Şafak Şahin’in eşi ve ailesi Havza Belediye Başkanı Murat İkiz’i ziyaret etti

Şehit eşinden Başkan İkiz'e ziyaret

Şehitin Babası Mustafa, Annesi Reyhan, Eşi Kadiriye, Kızı Reyhan Öykü, Kardeşi  Yunus Emre ve Amcaoğlu Cesur Şahin ilk olarak Havza Kaymakamı Metin Yılmaz’ı makamında ziyaret ederek bir süre görüştüler.

Şehitin Babası Mustafa Şahin ilk günden bu yana devleti her zaman yanlarında gördüklerini ifade ederek; “Vatan sağ olsun. Acı haberi aldığımız günden bu yana herkes den büyük destek gördük. Herkes den Allahın razı olsun” dedi.

Şahin hafta sonu Bursa’nın Orhangazi ilçesinde düzenlenecek olan mevlit programına Başkan İkiz’i davet etti.

Havza Belediye Başkanı Murat İkiz aileye bir kez daha taziyelerini bildirerek; “Allah’ım başta Göksu Şafak kardeşimiz olmak üzere tüm şehitlerimize rahmeti ile muamele eylesin. Ailelerimize ve milletimize sabırlar versin. Sizler bu ülke için bir evladınızı toprağa verdiniz.  O andan itibaren sizlerin ailesi olarak bizler üzerimize düşen her şeyi yapacağız. Bu yapılanlar sizlere birer lütuf değil, ülkemizin ve bizlerin borcudur” diye konuştu.


ŞEHİDİN ADI OKULA VERİLECEK

Başkan İkiz şehidin altı aylık kızı Reyhan Su ile yakından ilgilenerek kucağına alıp uzun süre sevdi.

Şehit annesi Reyhan Şahin ise oğlunun isminin ilçede bir okulda yaşatılmasını istedi.

Havza Belediye Başkanı Murat İkiz talep üzerine hem Belediye İnretnet sitesi üzerinde şehit Astsubayın devre ve silah arkadaşları tarafından bu yönde taleplerin geldiğini ve taleplerin ilgili mercilere iletildiğini söyledi.

Şehit eşinden Başkan İkiz'e ziyaret