Şehide son görev
GÜNCEL // 18 Şubat 2018 Pazar 17:01

Samsun'un Afrin harekatındaki dördüncü şehidi Astsubay Kıdemli Çavuş Göksu Şafak Şahin Havza'da düzenlenen törenle toprağa verildi

Şehide son görev
Afrin'de devam eden Zeytin Dalı Harekatı’nda şehit olan Astsubay Kıdemli Çavuş Göksu Şafak Şahin'in naaşı Havza ilçesi Kevser Camii’nde öğle namazına müteakip düzenlenen cenaze töreni sonrası toprağa verildi.

Şehidimizin cenaze namazı, Havza ilçesi Kevser Camii’nde Sağlık Bakanımız Sayın Dr. Ahmet Demircan ve Valimiz Sayın Osman Kaymak, Amasya Valisi Sayın Dr. Osman Varol, Samsun Milletvekilleri, Akif Çağatay Kılıç, Çiğdem Karaaslan, Orhan Kırcalı, Fuat Köktaş, Hasan Basri Kurt, Erhan Usta, Kemal Zeybek, CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, Garnizon Komutanı Topçu Albay Recep Ali Üstün, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Ondukuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, Vali Yardımcısı Dr.Hakan Kubalı, Sezgin Üçüncü, İlçe Kaymakamları, İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, İl Jandarma Komutanı J. Kıdemli Albay Ünsal Ağaoğlu, ilçe belediye başkanları, askeri, adli ve mülki erkan, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluş temsilcileri, şehidimizin yakınları ve binlerce vatandaşın katılımı ile öğle namazına müteakip kılındı.

İl Müftüsü Veysel Çakı tarafından kıldırılan cenaze namazının ardından dua yapıldı ve helallik alındı. Daha sonra şehidimizin naaşı askerlerin omuzunda cenaze aracına konularak defnedilmek üzere Havza ilçesi Demiryurt Mahallesi mezarlığına götürüldü. Burada Astsubay Kıdemli Çavuş Göksu Şafak Şahin'in naaşı, okunan Kur'an-ı Kerim ve dualar eşliğinde Demiryurt Mahallesi mezarlığındaki aile kabristanlığında toprağa verildi.

Defin töreninin ardından Sağlık Bakanımız Sayın Dr. Ahmet Demircan, Aziz Şehidimizin naaşına sarılı şanlı bayrağımızı ve fotoğrafını şehidimizin babası ve eşine teslim etti.
Cenaze töreninin ardından Sağlık Bakanımız Sayın Dr. Ahmet Demircan ve Valimiz Sayın Osman Kaymak, şehidimizin ailesine ve akrabalarına baş sağlığı dileklerinde bulunarak, acılarına ortak oldu.
Şehide son görev
Şehide son görev