SASKİ'ye banyolu protesto
GÜNCEL // 27 Ağustos 2018 Pazartesi 12:57

Samsun'un Bafra ilçesinde köyde yaşayan ve su su sıkıntısı çeken vatandaşlar, sulama kanalına girip banyo yaptı. Sosyal medyadan canlı yayın yapan vatandaşlar, sabunla kendilerini köpükleyip banyo yaptı, seslerinin duyulmasını istedi.

SASKİ'ye banyolu protesto

Samsun'un Bafra ilçesi Karaburç köyünde yaşayan vatandaşlar uzun süredir su sıkıntısı çekiyor. Seslerini ilgili kurumlarına başvurmalarına rağmen duyuramayan vatandaşlar ilginç bir protesto eylemi gerçekleştirdi. Vatandaşlar köye en yakın sulama kanalına girerek banyo yaptı. Kendilerini sabunlayan ve banyo yapan 3 vatandaş, Samsun Büyükşehir Belediyesi SASKİ'ye seslerini duyurmaya çalıştı.

İçmeye dahi sularının olmadığını söyleyen köy sakinleri ve köye bayram tatiline gelen misafirler, sorunlarının kısa sürede çözülmesini talep etti. Samsun Büyükşehir Belediyesi SASKİ idaresine seslenen vatandaşlar, "Anlatmaya gerek yok görüyorsunuz" diyerek tepkilerini ortaya koydular. Sosyal medyada canlı yayınlanan video çok sayıda paylaşım aldı. Canlı yayına katılıp fikirlerini beyan eden vatandaşlarda sorunun bir an önce çözülmesini istedi.


hedefhalk.com