SASKİ'den Bafra'ya 110 Milyon TL
GÜNCEL // 31 Temmuz 2022 Pazar 19:54
SASKİ'den Bafra'ya 110 Milyon TL

Samsun Büyükşehir Belediyesi, sağanak yağmur dönemlerinde Bafra ilçesinde yaşanan su baskını sorunlarına neşter vurdu. 21 mahalleden 10’unda yaşayan vatandaşları baskın korkusundan kurtarmak için altyapı çalışmalarına başlayan Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürlüğü, içme suyu ve kanalizasyonla birlikte 110 milyon TL maliyetle toplam 153 kilometre uzunluğunda altyapı hattı döşemeye başladı. Çalışmaları yakından takip eden muhtarlar ise her yağmurda korkulu rüya haline gelen su baskınlarının artık bitecek olmasından dolayı çok sevinçli olduklarını dile getirdi.


Kenti daha sağlıklı bir alt yapıya kavuşturmak için yatırımlarını sürdüren Samsun Büyükşehir Belediyesi, 17 ilçede kanalizasyon, yağmur suyu ve içme suyu hatları döşemeye devam ediyor. Kırsal mahallelerin içme suyu sorunlarının önemli kısmını çözerek vatandaşlara temiz ve kesintisiz içme suyu temin eden SASKİ Genel Müdürlüğü, kanalizasyon ve yağmur suyu hatlarını da yeniliyor.


HATLAR YENİLENİYOR, BAFRA RAHAT EDECEK
Bafra ilçesinde yağışlı havalarda halkın korkulu rüyası haline gelen su baskınlarının bir daha yaşanmaması için alt yapı yatırımını ihale eden büyükşehir belediyesi, çeşitli çaplarda 14 kilometre yağmur suyu hattı ile birlikte 6.5 km kanalizasyon hattı ve 132,5 km içme suyu hattı döşeyecek. Toplamda 153 kilometre uzunluğunda alt yapı hattı çalışması gerçekleştirecek SASKİ, bunun için ilçeye 110 Milyon TL harcayacak. Yatırım, Haziran 2024’te tamamlanacak.